Jedno těsto, šest druhů cukroví. Vyzkoušejte recepty z lineckého těsta | Magazín | Recepty.cz

Jedno těsto, šest druhů cukroví. Vyzkoušejte recepty z lineckého těsta

28. listopadu 2017 • 06:00

Už teď víte, že nebudete mít před Vánoci čas péct několik druhů cukroví? Jděte na to chytře! I s pouhým jedním druhem těsta se dají vykouzlit zázraky, stačí jenom přidat vanilku, oříšky, ořechy, kakao nebo třeba strouhanou čokoládu a hned bude chutnat jinak. Vyzkoušejte recepty na skvělé linecké těsto v pěti jednoduchých variantách a za víkend máte napečeno.

Linecké těsto patří k těm nejoblíbenějším. Na Vánoce křehké cukroví z něj zdobí stoly dvou třetin Čechů. Nejspíš proto, že není příliš složité na přípravu a navíc je úžasně univerzální.  Asi nejznámějším cukrovím z něj jsou takzvané „kočičí oči“. Ze základního těsta vykrájená kolečka, z nichž polovina má ještě vykrojený střed, se upečou, vrchní část se obalí v moučkovém cukru ovoněném vanilkou a se spodní se pak slepuje marmeládou. Po rozležení se toto cukroví doslova rozplývá v ústech. Upečené tvary ale můžete slepovat i různými krémy, zdobit polevami.  Stačí připravit si lineckého těsta podle základního receptu dostatečné množství, rozdělit ho na části a ty dochutit. Inspirujte se následujícími recepty!

Linecká srdíčka s ořechy

Pokud vás nebaví cukroví následně ještě promazávat, vyzkoušejte tento recept. Do základního lineckého těsta přidejte nastrouhané nebo namleté vlašské ořechy a nastrouhanou kvalitní hořkou čokoládu, vše lehce zapracujte a po vychlazení z rozváleného těsta vykrajujte srdíčka, případně i další libovolné tvary. Rozložte je na plech pokrytý pečícím papírem a pečte v troubě předehřáté na 160 °C. Vychladlá linecká srdíčka s ořechy pak jen ozdobte polevou z čokolády. Než zaschne, můžete přidat třeba ještě nasekané ořechy.

Křehké sněhové vločky

Bez náplně je i další z druhů. Základní linecké těsto stačí jen dochutit vanilkovou esencí, kterou si snadno připravíte i doma. Bude se vám hodit nejen při pečení vánočního cukroví. Sehnat si budete muset už jen vykrajována ve tvaru sněhových vloček. Upečené tvary pak ozdobte bílkovou polevou z cukru a citrónové šťávy nebo rumu. Nakonec vychladlé sněhové vločky dozdobte cukrářským zdobením dle fantazie, použít můžete malé cukrové vločky, stříbrné kuličky a podobně.  Pokud ho zrovna nemáte k dispozici, použijte alespoň krystaly cukru.

Oříškové hvězdičky s citrusovou marmeládou

Ten, komu vlašské ořechy nechutnají nebo je zrovna nemá k dispozici, může sáhnout po oříšcích lískových, které mají jemnější chuť a dají se sehnat v každém obchodě. Práci a čas si ušetříte, pokud koupíte oříšky už namleté, pokud máte jen oříšky celé, nechte je nasucho opražit na plechu v troubě nebo na pánvi, ještě teplé je promněte v utěrce, abyste je zbavili slupky, a najemno je nastrouhejte nebo rozsekejte v robotu. Zapracujte je do základního těsta, které nechte nejlépe do druhého dne v lednici. Z vyváleného plátu vykrajujte tvary a pečte je ve vyhřáté troubě 8 až 10 minut – podle jejich velikosti. Vychladlé oříškové hvězdičky slepte pikantní citrusovou marmeládou a ozdobte moučkovým cukrem.

Vanilkové banánky s ořechovým krémem

Vůně vanilky k vánočnímu času prostě patří, cukroví s ní nádherně provoní celý byt. Dochuťte základní linecké těsto vanilkovým cukrem a pár kapkami vanilkové esence, vyndejte ze šuplíku kovové formičky na banánky, a pusťte se do přípravy křehkých banánků. Pokud formičky doma nemáte, použijte třeba vykrajována ve tvaru půlměsíce. Po upečení vanilkové banánky spojte máslovým krémem se strouhanou čokoládou a vlašskými ořechy a oba konce nakonec namočte do rozehřáté čokolády.

Kakaové kytičky s krémem s vaječným koňakem

Úplně jinak zase bude těsto chutnat, pokud do něj přidáte kakao a místo citrónové kůry zvolíte pomerančovou. Na kakau nešetřete, zapomeňte na běžně prodávaný odtučněný kakaový prášek a sežeňte si kvalitní kakao s vysokým obsahem kakaového másla. Díky němu budě cukroví chutnat opravdu po čokoládě. Upečené kakaové kytičky k sobě slepujte koňakovým krémem, který připravíte tak, že ve vodní lázni rozpustíte čokoládu, tu pak vyšleháte s máslem, smetanou a vaječným koňakem. Slepené kytičky polijte hořkou čokoládou a ozdobte kouskem kandovaného pomeranče.

Autor: Lenka Chvostová