Poctivá jídla drsných horalů podle původních receptur: Skromné krkonošské kyselo i syté tyrolské knedlíky

24. září 2020 • 00:00

Jídlo horských oblastí je vydatné, hřejivé a z kvalitních surovin. Zároveň je esencí skromnosti, která je horalům vlastní. Ochutnejte poctivá jídla z českých i sousedních hor.

Krkonošské kyselo

Skromná a rychlá polévka z chlebového kvásku, sušených hub a brambor, podávaná s míchanými vajíčky na cibulce a voňavým koprem. To je pochoutka z Krakonošova revíru, pravé krkonošské kyselo. Je syté a co do ceny surovin ho můžete zařadit mezi ty "hubenější" recepty na týden před výplatou.

Domácí tartiflette (zapečené brambory se sýrem)

Pusťte si do vaší kuchyně kouzlo a vůni Savojských Alp. Domácí tartiflette (čili zapečené brambory se sýrem) jsou možná netradiční v našich krajích, nicméně tento aromatický horký pokrm je jako stvořený pro chladné podzimní a zimní večery. Jednoduché, chutné a syté jsou brambory zapečené se zrajícím plísňovým sýrem, cibulí, tyrolským špekem, smetanou a bílým vínem.

Císařský trhanec

O tom, jak vznikl tento nadýchaný dezert, se traduje několik příběhů a jen těžko lze soudit, který z nich je ten pravý. Říká se, že jednoho dne se císař ukryl v lesích před deštěm, kde jej v hájence pohostili typickým dřevorubeckým pokrmem zvaným trhanec. Císař si jej tolik oblíbil, že tuto recepturu prosadil i na královském dvoře. Ať už je tomu jakkoliv, jedno je jisté, pokrm vznikl na dvoře císaře Františka Josefa a právě on si jej natolik zamiloval, že po něm získal svůj název. Připravte si císařský trhanec doma i vy.

Kaplická cmunda

Milujete chuť dozlatova osmažených bramboráků, vůni majoránky a česneku? Pak musíte vyzkoušet lidové jídlo z jižních Čech, přesněji severozápadního okraje Novohradských hor. Tím není nic jiného než oblíbená kaplická cmunda. Po této dobrotě plněné opečenou krkovičkou a kysaným zelím se budete oblizovat až za ušima.

Tyrolské knedlíky

Abyste se vydali po stopách tyrolské kuchyně, nemusíte na dovolenou až k sousedům do Rakouska. Poctivé tyrolské knedlíky můžete vykouzlit za pouhých 35 minut u vás doma. Jsou plněné uzeným masem a restovanou cibulkou. Servírujte je s červeným zelím a posypejte dozlatova osmaženou křupavou cibulkou a nasekanou petrželí, budou tak naprosto dokonalé.

Recepty pro vás připravil časopis F.O.O.D. Koupit si ho elektronicky i v tištěné podobě bez poštovného a rovnou do schránky můžete ZDE >>>

Autor: DF, F.O.O.D.