Česká klasika aneb Tradiční omáčky 9x jinak!

11. července 2017 • 12:30

Koprovka, svíčková, nebo rajská? Tradiční omáčky jsou neodmyslitelná součást české kuchyně. Podívejte se na ty nejlepší recepty, které se dědí z generace na generaci. 

1. Jednoduchá rajská omáčka

Rajská omáčka je lehká do žaludku, a proto je ideální jako letní oběd pro přátele
i rodinu. Nejčastěji se podává s houskovým knedlíkem a skvěle chutná také
v kombinaci s masovými kuličkami.  

720p 360p
Rajská omáčka podle našich babiček

2. Svíčková na smetaně

Svíčková omáčka se na rozdíl od ostatních českých omáček připravuje společně s masem. Hovězí maso pustí šťávu do zeleninového základu a po chvilce vaření vznikne jedno z nejpopulárnějších českých jídel. 

Svíčková je oblíbené tradiční jídloSvíčková je oblíbené tradiční jídlo • Autor: iStock

3. Koprová omáčka

Jedni ji milují, druzí nenávidí. Řeč je o koprové omáčce, která má výraznou chuť a připravuje se zásadně z čerstvého a voňavého kopru. Servírujte s knedlíkem a vejcem natvrdo.

Omáčka je výrazná díky čerstvému kopruOmáčka je výrazná díky čerstvému kopru • Autor: iStock

4. Křenová omáčka se smetanou

Pikantních chutí se vzdávat nemusíte! Křen do omáčky přidejte podle chuti - čím čerstvější použijete, tím pálivější bude výsledek.

Křen před přípravou omáčky nastrouhejte, jeho chuť a pikantnost víc vyniknouKřen před přípravou omáčky nastrouhejte, jeho chuť a pikantnost víc vyniknou • Autor: iStock

5. Smetanovo-sýrová omáčka k těstovinám

Ušetřete během pracovního týdne čas a připravte k večeři jemnou smetanovo-sýrovou omáčku. Větším množstvím sýru omáčku zahustíte, a navíc příprava nezabere víc než 15 minut! Doporučujeme přidat kousek výraznějšího sýru, jako je parmazán nebo čedar.

Chuť sýrové omáčky zvýrazníte parmazánem nebo čedaremChuť sýrové omáčky zvýrazníte parmazánem nebo čedarem • Autor: iStock

6. Žampionová klasika

Provoňte kuchyň žampiony a připravte si výbornou omáčku! Nejlépe se dělá samostatně v rendlíku, chuť zvýrazníte sušenou majoránkou a společně s kuřecím masem docílíte perfektního výsledku.

Jemná žampionová omáčkaJemná žampionová omáčka • Autor: iStock

7. Rychlá houbová omáčka

Máte doma zásobu sušených, čerstvých či nakládaných hub? Vykouzlete z nich další českou klasiku, která na vašem stole nesmí chybět. Překvapí vás svou jednoduchostí a uvidíte, že se po ní jenom zapráší!

Omáčku z hub můžete připravovat celoročněOmáčku z hub můžete připravovat celoročně • Autor: iStock

8. Kuře na paprice

Recept podle našich babiček, kterým nikdy neurazíte. Tajemstvím omáčky, která se podává společně s kuřecím, je předevšim chuť mleté papriky, se kterou nešetřete. 

Kuře na paprice je  česká klasikaKuře na paprice je česká klasika • Autor: iStock

9. Játrová omáčka

Játrům se nemusíte vyhýbat, stačí znát ten správný recept! Omáčka z jater je další česká klasika, kterou zvládne i naprostý začátečník. 

Omáčka z jater chutná překvapivě skvěleOmáčka z jater chutná překvapivě skvěle • Autor: iStock