Rajská omáčka, svíčková nebo kuře na paprice: Recepty na stálice naší kuchyně | Magazín | Recepty.cz

Česká klasika aneb Tradiční omáčky 9x jinak!

1. září 2019 • 00:00

Koprovka, svíčková, nebo rajská? Tradiční omáčky jsou neodmyslitelná součást české kuchyně. Podívejte se na ty nejlepší recepty, které se dědí z generace na generaci, a naučte se milovanou českou klasiku tak, aby chutnala jako od babičky. 

Jednoduchá rajská omáčka

Rajskou má každý rád jinak, někdo používá protlak, někdo zase nedá dopustit na čerstvá rajčata. Podívejte se, jak připravit tu nejlepší rajskou omáčku krok za krokem. Podle našeho návodu ji totiž zvládne levou zadní i začátečník. Nebo se inspirujte šéfredaktorkou časopisu F.O.O.D., Darinou Křivánkovou, a vyzkoušejte její rajskou omáčku s masovými koulemi. Tenhle recept na jednoduchou rajskou omáčkou vám poslouží ve chvíli, kdy zkrátka nestíháte. Aby byla rajská jako od babičky, neobejde se bez houskového knedlíku. Ani ten neošiďte, raději se naučte správný postup podle našeho video návodu

Svíčková omáčka s hovězím chutná nejlépe

Svíčková na smetaně se na rozdíl od ostatních českých omáček připravuje společně s masem. Právě šťávě z hovězího masa, která provoní zeleninový základ, může svíčková děkovat za to, že je nejoblíbenějším jídlem naší kuchyně. Chcete svoji svíčkovou dotáhnout k dokonalosti? Uvařte si s námi svíčkovou omáčku krok za krokem a zjistíte, proč je  v omáčce citron lepší než ocet i jak lišácky špikovat maso, aby vám šla práce od ruky. Pokud masu příliš neholdujete, ale svíčkovou byste si rádi dali, vyzkoušejte falešnou svíčkovou bez masa.

Koprovka: recept, který voní létem

Jedni ji milují, druzí nenávidí. Řeč je o koprové omáčce, která má výraznou chuť a připravuje se zásadně z čerstvého a voňavého kopru. Uvařte si lahodnou koprovou omáčku se ztraceným vejcem a užívejte si letní atmosféru plnými doušky. Podávat ji můžete s knedlíkem, vařenými bramborami, ale i těmi opečenými. Tenhle moderní twist české kuchyně vás dostane. Jednoduchá koprová omáčka z mléka vám ušetří práci i kalorie. Nicméně i ta nejjednodušší koprovka ale začíná přípravou bešamelu. Základ ze světlé jíšky a mléka musí mít každý kuchař v malíku. Podívejte se, jak správně udělat jíšku, a nad koprovkou máte vyhráno.

Křenová omáčka s uzeným i dietní z mléka

Křen do omáčky přidejte podle chuti – čím čerstvější použijete, tím pálivější bude výsledek. Přizpůsobte si tak chuť omáčky podle sebe.  Křenová omáčka by samozřejmě nebyla to pravé bez pořádného kusu masa. Uzené krkovici s křenovou omáčkou už k dokonalosti schází jenom půllitr vychlazené piva. Pokud máte rádi u omáček lehce nakyslou chuť, bude vás bavit křenová omáčka ze zakysané smetany.

Vepřový guláš i klasika z hovězího

Ať je léto nebo zima, guláš bude mít zaručený úspěch. Pokud nemáte chuť na těžký houskový knedlík, připravte k němu méně tradičně těstoviny nebo jednoduše k omáčce lámejte čerstvý chléb. Zamilujete si jak pikantní maďarský guláš, který je nestárnoucí klasikou, tak guláš z vepřové plece. Základem na staročeský guláš nemůže být nic jiného než dobré české pivo. Část přidejte do omáčky a část si vychlaďte k podávání. Takový oběd nemá chybu. Pokud se vám sbíhají sliny nad pravým zabijačkovým gulášem, nemusíte doma nutně pořádat pravou českou zabijačku. Dnes vše potřebné pořídíte u řezníka.

Žampionová omáčka na těstoviny i ke steaku

Provoňte kuchyň žampiony a připravte si výbornou smetanovou žampionovou omáčku! Nejlépe se dělá samostatně v rendlíku, chuť zvýrazníte sušenou majoránkou a společně s kuřecím masem a těstovinami docílíte perfektního výsledku. Omáčkou ale klidně přelijte i oblíbený steak. 

Houbová omáčka je ideální recept do pozdního léta

Máte doma zásobu sušených, čerstvých či nakládaných hub? Vykouzlete z nich další českou klasiku, která na vašem stole nesmí chybět. Jednoduchá houbová omáčka vás překvapí svou jednoduchostí a uvidíte, že se po ní jenom zapráší. Pokud si ale chcete pochutnat jako u babičky, uvařte si smetanovou houbovou omáčku s bramborovými buchtami. Uctíte tak tradici zlatých českých receptů a přitom ochutnáte něco neotřelého a moderního.

Kuře na paprice: recept typický pro každou rodinu

Kuřecí maso, paprika a smetana u nás už vedou tak dlouho, že na maďarský původ této omáčky jsme už dávno zapomněli. Na kuře na paprice nedáme dopustit také proto, že je to jedna z těch klasik, které nás u sporáku nenutí stát hodiny. I tady ale platí, že co domácnost, to jiný recept. Někdo přidává do omáčky mrkev, někdo má raději omáčku červenější s rajčaty. Poctivým smetanovým kuřetem na paprice jako od maminky ale nemůžete nic zkazit.

Játrová omáčka pro začátečníky

Kvalitním játrům se nemusíte vyhýbat, jednou do měsíce jsou zdravá a doplní organismu vitamin A nebo třeba železo. Navíc umí být pekelně chutná, stačí znát ten správný recept! Omáčka z jater je další česká klasika, kterou zvládne i naprostý začátečník, a s rýží chutná naprosto famózně.

Tradiční české recepty na syté pokrmy i neodolatelné sladkosti najdete v říjnovém čísle časopisu F.O.O.D. >>>

Autor: Kristina Hamplová