Kynutý houskový knedlík, který se vždycky povede. Jaký je správný postup?

Video se připravuje ...
2. března 2021 • 11:30

Přivádí vás myšlenka na vaření domácího houskové knedlíku k šílenství a máte pocit, že před jeho vařením je třeba připravit bitevní plán? Příprava není takový horor, jak by se mohlo zpočátku zdát. Naučte se s námi domácí houskový knedlík podle video návodu a přesvědčte se, jak jednoduché to může být.

Dobrý houskový knedlík je základem české kuchyně, a i když holdujete převážně lehkým těstovinám a salátům, poctivou svíčkovou na smetaně s domácím houskovým knedlíkem si určitě nechá čas od času líbit každý z nás. K dokonalému výsledku vám stačí velký hrnec, čerstvé droždí a osvědčený recept.

Suroviny na 25-30 plátků knedlíků:

0,5 kg polohrubé mouky
2 starší housky
250 ml vlažného mléka
1 vejce  
0,5 kostky čerstvého droždí
lžička cukru
lžíce mléka
sůl

Postup přípravy na houskový knedlík:

1. Nejdříve si připravte kvásek. Droždí rozmíchejte s lžičkou cukru, aby vám vznikla řídká kašička a takto připravený kvásek nechte na teplém místě zhruba 5 minut vzejít.

2. Ve velké míse smíchejte polohrubou mouku s větší špetkou soli, větší část mléka, vajíčko a připravený kvásek. Těsto můžete vypracovat ručně nebo v robotu, což vám ušetří čas.

3. Do těsta přidejte nakrájené housky a důkladně zapracujte. Hotové těsto nechte kynout na teplém místě 30 až 45 minut.

4. Nakynuté těsto rozdělte na čtyři části a na pomoučeném vále vytvarujte 4 stejné knedlíky. Dejte pozor, aby knedlíky neměly příliš prasklin. Připravené knedlíky nechte alespoň ještě 10 minut kynout pod utěrkou.

5. Důležité je vařit knedlíky ve velkém hrnci s velkým množstvím slané vody, aby knedlíky neležely při vaření na dně. Knedlíky při vaření přiklopte a vařte asi 20 minut. Nezapomeňte knedlíky v polovině procesu vaření ve vodě otočit.

6. Hotový knedlík je nezbytné hned po vyjmutí z vody rozkrájet nebo propíchat, aby se nesrazil.

TIP NA VIDEO: Zkuste ke knedlíku tento speciální jelení guláš a obohaťte tak nedělní tabuli.

Kynutí houskový knedlík: videorecept, podle kterého to dáte

Pokud si stále nevíte rady, jak udělat houskový knedlík, který bude dokonale nadýchaný a zaručeně se vám povede, podívejte se na video v úvodu článku . Foodblogerka Anna Grosmanová vám ukáže, jak jednoduchá příprava knedlíků je.

K domácími knedlíky Patří poctivá omáčka. Recepty na ty nejlepší naleznete ZDE >>>

Autor: Redakce