Vepřové v hlavní roli: Recepty z panenky, bůčku i krkovice

27. ledna 2020 • 00:00

Vepřové maso je v Čechách populární. Připravit z něj hvězdný oběd nezabere mnoho času a přitom chutná výborně! Už si představujete řízky z krkovice, dušenou panenku nebo dokřupava vypečený bůček? Ochutnejte ty nejlepší recepty z vepřového z časopisu F.O.O.D.!

Vepřová líčka na cideru se šťouchanými bramborami

Vepřová líčka jsou lahůdka, kterou musíte shánět u řezníka s předstihem, ale námaha se vyplatí. Jedná se o jemné maso, proto nepotřebují dusit v hrnci tak dlouho, jako líčka hovězí. Hotové je máte za hodinu a půl se vším všudy. Můžete je dusit tradičně v červeném či bílém víně nebo sáhnout po něčem nápaditějším. Nasládlá a jemně kyselá chuť jablečného cideru pokrm skvěle doprovodí. Nebojte se experimentovat a vyzkoušejte recept časopisu F.O.O.D. na vepřová líčka na cideru se šťouchanými bramborami.

Kotlety s glazovanou zeleninou

Vepřová pečeně neboli kotleta je libový kus masa s tukovým krytím po obvodu. V prostředku masa ovšem tuk chybí, proto může být pečeně ve výsledku vysušená. Abyste měli pečínku dokonale šťavnatou, obalte maso v koření, nechte odležet a poté zprudka orestujte, aby se zatáhlo a udrželo šťávu. Následně ho vložte do rozpálené trouby, pomalu dopékejte a nezapomeňte podlívat. Nalákali jsme vás? Pusťte se do kořeněné vepřové pečeně s glazovanou zeleninou, třeba k sobotnímu nebo nedělnímu obědu.

Smažené řízky z krkovice

Smažené řízky jsou klasika, která chutná každému, i když není zrovna nejzdravější. A když už hřešit, tak poctivě, ať to stojí za to! Vyzkoušejte recept na ty nejlepší smažené řízky z krkovice. Doplnit je můžete ideálně smetanovou bramborovou kaší. Dochutit ji můžete netradičně česnekem a špetkou pepře. 

Vepřová panenka Wellington s batátovými hranolky

Vepřová panenka se řadí mezi nejjemnější masa, kterými nepohrdnou ani jinak zarytí odpůrci vepříka. Přidejte k ní voňavou slaninu a dýňové pyré, zabalte do listového těsta a dejte zapéct spolu s batátovými hranolky. Přesně jako podle receptu na dýňovou panenku Wellington. Tento netradiční recept plný hřejivých zimních chutí si vás získá.

Marinovaný vepřový bůček s povidly

Vepřový bůček je šťavnatý sám o sobě a může se do jeho přípravy bez obav pustit i kuchař-začátečník. Pokud mu dáte dostatečnou péči, můžete ho proměnit v neskutečnou lahůdku. A je tolik možností, jak ho připravit! Co ho vypéct dokřupava podle receptu na marinovaný vepřový bůček s povidly?

Vepřové je sehranou dvojicí s bramborami. Skvělé recepty na bůček, koleno i krkovici v kombinaci s pečenými brambory, smetanovou kaší i gratinovanými brambory se sýrem čedar najdete v únorovém čísle časopisu F.O.O.D. Koupit si předplatné i jednotlivé číslo můžete ZDE >>>

Už máte únorové číslo časopisu F.O.O.D.? Už máte únorové číslo časopisu F.O.O.D.? • Autor: F.O.O.D.

Autor: KF