Nejlepší vánoční cukroví: Klasické linecké, vinné a další recepty | Magazín | Recepty.cz

Nejlepší vánoční cukroví: Klasické linecké, vinné a další recepty

22. listopadu 2017 • 10:53

Vánoční cukroví by nemělo chybět na žádném svátečním stole. Ať už se držíte tradičních druhů nebo rádi zkoušíte něco nového, vždy je dobré myslet na pečení s předstihem. Oslaďte si nejoblíbenější české svátky a upečte si výtečné cukroví podle těch nejlepších receptů z časopisu F.O.O.D.!

Klasické linecké cukroví patří k povinné vánoční výbavě. Proto by se mohlo zdát, že nosíme dříví do lesa, každá hospodyňka má určitě svůj recept. Někdy je ale problém se strukturou těsta. Pokud proto nejste se svým receptem spokojeni, podle tohoto receptu dovedete linecké k dokonalosti!

Linecké cukroví je klasikou, která na našem stole nemůže chybět.Linecké cukroví je klasikou, která na našem stole nemůže chybět. • Autor: istock
 

Ořechové kytičky také patří k cukroví, jehož recept vytahujeme z rodinné vánoční krabice. Doporučujeme použít špaldovou mouku, se kterou cukroví rychleji křehne, a proto nepotřebuje dlouho odležet.

Ořechové kytičky ze špaldové mouky rychle křehne, proto nepotřebuje dlouho odležet.Ořechové kytičky ze špaldové mouky rychle křehne, proto nepotřebuje dlouho odležet. • Autor: časopis F.O.O.D.

 

Vinné cukroví se v našich domácnostech tolik nepeče, přitom patří k nejrychlejším a nejjednodušším cukrovím! Všechny suroviny máte doma, nic se neslepuje a ani se nemusí nechat odležet. Vyzkoušejte ho podle našeho receptu!

 

Vinné cukroví patří k nejrychlejším a nejjednodušším cukroví.Vinné cukroví patří k nejrychlejším a nejjednodušším cukroví. • Autor: časopis F.O.O.D.


Recept na ořechy také patří k základnímu sortimentu našeho vánočního cukroví a málokdy chybí na našem vánočním stole. Zkuste je zkrášlit čokoládou a kokosem, budou vypadat, jako by na ně napadl čerstvě napadaný sníh!

Zkuste ořechy zkrášlit čokoládou a ozdobit nastrouhaným kokosem.Zkuste ořechy zkrášlit čokoládou a ozdobit nastrouhaným kokosem. • Autor: časopis F.O.O.D.


Sněhové dezerty jsou křehké a jemné, jakoby spadly z nebe. Tato Pavlova s višněmi a čerstvě nasekanými pistáciemi navíc na vašem stole udělá hrozně moc parády! Při pečení si dejte pozor a nenakujte do trouby, ať vám tato sněhová pusa pěkně vyběhne. Není to sice typické cukroví, ale můžete jí zpestřit Vánoce.

Pavlova s višněmi a pistáciemi je krásný dezert, který se doslova rozplývá na jazyku.Pavlova s višněmi a pistáciemi je krásný dezert, který se doslova rozplývá na jazyku. • Autor: istock

Nalákaly vás tyto recepty? Další inspiraci hledejte ve vánočním speciálu časopisu F.O.O.D., právě teď na stáncích nebo prostřednictvím SMS na číslo 902 11 ve tvaru: VANOCE mezera JMÉNO mezera PŘÍJMENÍ mezera ADRESA mezera MĚSTO mezera PSČ 

Příklad: VANOCE Jan Novak Prubezna 233 Olomouc 77900
Cena každé přijaté SMS je 39 Kč vč. DPH (zahrnuje poštovné i balné). Provozuje CN INVEST, a. s., infolinka 296 363 199 ve všední dny 8–16 hod., mobil@cninvest.cz, www.platmobilem.cz

Vánoční speciál časopisu F.O.O.D.Vánoční speciál časopisu F.O.O.D. • Autor: F.O.O.D.

Autor: Tereza Langmajerová