Mikulášská nadílka pro malé i velké: Aby za oknem nebylo jen uhlí

1. prosince 2021 • 04:55

Co nevidět přijde v podvečer 5. prosince Mikuláš se svým nebeským doprovodem a čertovskou družinou. Pokud u vás tato tradice také každoročně ožívá, inspirujte se našimi tipy, co připravit do punčochy, když jsou v knize hříchů jen čisté stránky bez puntíku.

Tradice mikulášské nadílky je u nás velmi oblíbená, a také aby ne. Je jakousi předzvěstí blížících se Vánoc. V předvečer svátku sv. Mikuláše, který připadá na 6. prosince, obchází postava zpodobující světce v biskupském šatu se svou družinou jednotlivé domácnosti a obdarovává naše nejmenší. Balíčky naplněné čerstvým a sušeným ovocem, oříšky, oblíbenými sladkostmi, ale i bramborami či uhlím nachystaným pro nezbedy, předávají dle místních zvyklostí dětem osobně nebo je nechávají v punčoše za oknem. Tak či onak, i přes to, že jde v této tradici hlavně o zážitek než o štědré dary, naditá punčocha rozhodně potěší. Aby však nebyla obtěžkána jen zemáky, přichystali jsme pro vás bohatou nadílku receptů, na kterých si smlsnou děti i dospělí.

video

Zprvu dokáže veselá družina i postrašit, ale sladká odměna v podobě čokolád, sušenek a bonbonů rychle vše napraví.

Příprava takové domácí čokolády nezabere příliš mnoho času a děti si na ní rozhodně pochutnají. Vyšperkovat ji můžete oříšky, sušeným ovocem, lentilkami a dalšími sladkostmi, které mají vaši nejmenší nejraději. Vyzkoušejte mramorovanou čokoládu s želé bonbony nebo bílou čokoládu s marshmallow, sušenými brusinkami a jahodami. Pokud máte doma formičky, nenechte bez povšimnutí ani osvědčený recept na figurky z domácí bílé čokolády s barevným máčkem.

Mikulášská nadílka v podobě výtečných sušenek přijde se sklenicí mléka vždycky vhod. Děti školou povinné si je mohou vzít i jako adventní sladkost ke svačině do školy. Takové sobí sušenky vonící po vanilce nebo máslové ve tvaru zvířátek zpestří každý balíček. Výtečně chutnají také sušenky pekanové, zázvorové, arašídové, perníkové, ovesné s hořkou čokoládou či pistáciové. Pro odrostlejší mlsouny jsou zase jako stvořené sušenky amaretti provoněné mandlovým likérem. Díky bílkovému sněhu jsou lehké jako obláček a podle receptu časopisu F.O.O.D. je budete mít raz dva hotové.     

 

K adventnímu času neoddělitelně patří také aromatická směs perníkového koření, jehož chuť a vůni v sobě nesou tradiční perníčky. Vtiskněte jim podobu Mikuláše, anděla, čerta či zvonu, ozdobte a naplňte punčochy. Věřte, že takovou medovou nadílku ocení gurmáni všech generací. Nechte se vést recepty, jako jsou rychlé čokoládové perníčky, měkké perníčky nebo úžasné perníčky podle časopisu F.O.O.D.         

V případě, že budete chtít obdarovat naditým balíčkem např. i babičku, tatínka nebo sourozence, potěšte je třeba domácím vaječným likérem, kachní či zvěřinovou paštikou nebo rumovými kuličkami a užijte si společně tradici mikulášské nadílky plnými doušky.    

Autor: VDŠ