Tvarohový beránek: Recept a video postup, se kterým ho zvládnete na první pokus

Video se připravuje ...
7. dubna 2020 • 22:00

Velikonoční beránek je ozdobou každé sváteční tabule a nejčastěji se peče z třeného nebo piškotového těsta. Zdál se vám ale loni příliš suchý, brzo okoral a na konci svátků jste ho bez milosti vyhodili? Zkuste tradiční moučník tentokrát připravit z těsta tvarohového. Díky němu zůstane dlouho vláčný a vy si na něm poprvé opravdu pochutnáte.

V řadě domácností jsou tvarohová těsta oblíbená. Moučníky z nich jsou chutnější, vláčnější a vydrží delší dobu čerstvé. Pokud chcete do těsta přidat rozinky nebo třeba sušené ovoce, předem je pokrájejte a namočte do vody nebo do rumu. Podívejte se na video v úvodu článku, ve kterém vám přípravu tvarohového beránka ukáže foodblogerka Mona Jaoua.

Suroviny

250 g másla
200 g cukru krupice 
3 vejce
250 g netučného tvarohu
250 g polohrubé mouky
1/2 prášku do pečiva
citronová kůra z chemicky neošetřeného citronu
sekané mandle nebo ořechy

Beránek z tvarohového těsta ve čtyřech krocích

1. Máslo dobře utřete s cukrem. Použít můžete robota se šlehacími metličkami. Přidejte tvaroh, vejce a znovu důkladně prošlehejte.

2. Přidejte prášek do pečiva, nastrouhanou citronovou kůru, sekané mandle nebo ořechy a prosetou mouku. Pokud máte rádi rozinky, přidejte klidně i ty. Těsto znovu důkladně promíchejte.

3. Hotové těsto nalijte do máslem vymazané a moukou nebo kokosem vysypané formy.

4. Pečte v troubě předehřáté na 150 °C přibližně 50–60 minut. Ihned po vyjmutí z trouby ho vyklopte a bohatě pocukrujte.

Stále si nejste jistí, jak beránka z tvarohového těsta připravit? Podívejte se na video v úvodu článku, kterým vás provede foodblogerka Mona Jaoua, a s tímto tahákem to zvládnete na první pokus.

Více receptů na dokonalého beránka i na jiné sezónní dobroty najdete ve velikonočním speciálu časopisu F.O.O.D. Koupit si ho můžete právě ZDE >>>

velikonoční speciál FOOD velikonoční speciál FOOD • Autor: F.O.O.D.

Autor: Lenka Chvostová