Mleté maso, jak ho neznáte: Pljeskavica, pizza bolognese i asijské hovězí s rýží

11. února 2020 • 00:00

Z mletého masa se dá vykouzlit nepřeberné množství vynikajících pokrmů. V našich končinách patrně vedou karbanátky, sekaná nebo plněné papriky. Ale co takhle vyzkoušet něco originálnějšího?

Mleté maso se podává po celém světě, sluší mu to s nakládanou okurkou a kaší, ale i s rajčaty nebo exotickým kořením. Vneste si do kuchyně vůni dálek. Stačí vyzkoušet některý z receptů, které pro vás připravila redakce časopisu F.O.O.D.

Pizza bolognese

Boloňská omáčka se tradičně podává s těstovinami, ale tuhle italskou dobrotu z rajčat a mletého masa si můžete dopřát i na domácí boloňské pizze. Polotovary nechte v obchodě a těsto si připravte pěkně od základu domácí. Není se čeho bát, zvládne to úplně každý. Nejprve si udělejte kvásek, který necháte vzejít v teple a poté zpracujete spolu s dalšími surovinami do těsta podle našeho receptu. Zatímco bude těsto kynout, můžete se směle pustit do omáčky, kterou následně rozválené těsto potřete. Po upečení už zbývá jen natrhat na pizzu plocholistou petržel a ozdobit červenou cibulí.

Africké bobotie

Z Itálie se přesuneme ještě dál na jih, až do jižní Afriky. Odtud pochází pokrm vtipně nazvaný bobotie. Podobá se trochu anglickému pastýřskému koláči, ale díky koření je mnohem aromatičtější. Vy si můžete podle našeho receptu připravit verzi ozvláštněnou mimo jiné rozinkami. Kromě mletého masa budete potřebovat kari, kurkumu, vlašské ořechy, džem, citronovou šťávu, cibulku a vejce. Takto připravený orestovaný základ zapečte zalitý směsí mléka, vajec a koriandru. K africkému bobotie servírujte rýži nebo zeleninový salát.

Hovězí s rýží z bambusového sítka

Naši cestu za exotickými úpravami mletého masa zakončíme v Asii. Ta se vyznačuje nenáročnými pokrmy, které umí vybalancovat pocit nasycení a lehkosti zároveň. Hovězí s rýží z bambusového sítka máte připravené ani ne za hodinu a vězte, že si na výsledku určitě pochutnáte. Rýži je ovšem potřeba dopředu namočit, takže si vaření naplánujte ideálně předchozí den. Poté už stačí klást suroviny do sítka jednu vedle druhé. Kromě rýže a mletého masa sáhněte po chilli papričkách a mladých sójových bobech, známých jako edamame. Na rozdíl od zralých bobů jsou edamame zelené a vyznačují se sladkou chutí. Až budete mít všechny ingredience připravené, nechte je v sítku napařovat, dokud nebude rýže měkká a maso dostatečně uvařené. Hotový pokrm dozdobte pažitkou a pusťte se do jídla. Pokud si troufnete, můžete to zkusit stylově čínskými hůlkami.

Pljeskavica s ajvarem

Chorvatská pochoutka s vůní slunce se na vašem stole nemusí objevovat jen v období letních prázdnin. Můžete ji připravit i doma v troubě k víkendovému obědu. Je to totiž skvělý pokrm na sdílení. Naskládejte pljeskavicu na velký talíř doprostřed stolu, připravte domácí ajvar do misky a upečte pitu. Vychutnejte si kořeněné mleté maso se středomořským šmrncem. Recept na domácí pljeskavicu s ajvarem a pitou najdete přímo ZDE.

V aktuálním čísle časopisu F.O.O.D. najdete další recepty, které mají nápad. Tentokrát s vepřovým. Předplatné nebo jednotlivé číslo můžete koupit přímo ZDE >>>

Už máte únorové číslo časopisu F.O.O.D.? Už máte únorové číslo časopisu F.O.O.D.? • Autor: F.O.O.D.

Autor: Ilona Dobrovolná