Rychlé buchty na plech ze sezonního ovoce: 7 receptů nejen na víkend

5. července 2020 • 00:00

Těsto, které jednoduše promícháte, nalijete na plech a je hotovo. To je základ těch nejoblíbenějších koláčů, které když upečete na návštěvu nebo piknik, zmizí vám pod rukama.

Rychlá buchta ze zakysané smetany

Zakysaná smetana je zárukou vláčného těsta, ve kterém navíc hravě nahradí i část oleje. Vyzkoušejte proto tuto rychlou buchtu z kysané smetany, navrch pak přidejte jakékoliv ovoce. Chutnat bude pokaždé skvěle.

Pudinkový koláč s ovocem

Ozvláštněte klasický třený koláč s ovocem pudinkem, který ještě teplý nalijete na syrové těsto. Upečený pudinkový koláč s ovocem nakonec ještě potřete zakysanou smetanou a pocukrujte nebo posypte kakaem či skořicí.

Jahodový koláč z kefírového těsta

Nadýchané příjemně nakyslé těsto lehce kypřené kefírem, sladké jahody a křupavá drobenka. To je neprůstřelná kombinace, se kterou sklidíte zasloužené ovace. Upečte na neděli rychlý kefírový koláč s jahodami a pozorujte, jak rychle mizí.

Letní tvarohový koláč

Křehký kakaový základ skvěle ladí s jemným tvarohovým krémem. V zimě si pod vrstvu drobenky vystačíte s kompotovaným ovocem, v létě ale využijte toho, co trh a zahrada nabízí. Šťavnaté jahody, voňavé meruňky nebo nakyslé třešně. U nesmírně letního koláče s tvarohem neuděláte chybu ani s lesními borůvkami nebo rybízem.

Jogurtový koláč bez cukru

Zralé ovoce je natolik sladké, že do koláče už více cukru netřeba. Připravte tento vláčný ovocný koláč s jogurtem. Je osvěžující, není sladký a přitom vám připomene okamžiky letních prázdnin u babičky.

Kyšková buchta s třešněmi

Pamatujete si na oblíbený kakaový "mřížkový" koláč s tvarohem? Tahle šťavnatá kyšková kakaová buchta s tvarohovou vrstvou a kyselými třešněmi je jeho vylepšenou verzí. Stačí vám dvě misky, ve kterých každou z vrstev smícháte z uvedených ingrediencí a co víc – chutná sakra dobře.

Rychlá hrníčková buchta s ovocem

V receptu hrníčkové buchty nemusí vždycky být kefír nebo jiný zakysaný výrobek. Zkuste někdy využít sladkou šťávu z kompotu! Navrch těsta navrstvěte ovoce, ať už čerstvé, mražené nebo kompotované. Hrnková buchta s ovocem je rychlovka na všední dny, kterou chcete v repertoáru mít!

Více receptů na sladké pečení ze sezonního ovoce najdete v červencovém čísle časopisu F.O.O.D. Koupit si ho můžete elektronicky nebo tištěný do schránky přímo ZDE >>>

Už máte červencové číslo časopisu F.O.O.D.? Už máte červencové číslo časopisu F.O.O.D.? • Autor: F.O.O.D.

Autor: KF