Hrnkové recepty: Bábovka, bublanina, koláč na plech i rychlý perník | Magazín | Recepty.cz

Hrníčkové recepty: Bábovka, bublanina i perník aneb rychlé moučníky bez vážení

14. března 2019 • 00:00

Jsou rychle hotové, snadné na přípravu a přitom chutnají skvěle. Řeč je o hrníčkových moučnících, které jsou v dnešní uspěchané době stále oblíbenější. Upéct je zvládne nejen zkušená kuchařka, ale i partner či šikovný potomek. Vyzkoušejte osvědčené hrníčkové recepty na bábovku, bublaninu, koláče, ale třeba i mazanec.

Mysleli jste, že bez váhy se dá upéct tak maximálně žemlovka? Jste na omylu. Takhle jednoduše totiž připravíte téměř všechny oblíbené moučníky, které vás jen napadnou. Celý recept a postup zobrazíte kliknutím na název konkrétního pokrmu.

Hrníčkový koláč na plech

Tenhle typ moučníku patří k nejoblíbenějším. Především varianty s ovocem. Jsou hned hotové, šťavnaté a zužitkujete díky nim veškeré ovoce, kterého doma máte nadbytek. Ať už je přinesené ze zahrádky, trhu či obchodu. A když zrovna nemáte po ruce čerstvé, můžete klidně použít i mražené. Ochutnejte třeba hrnkový koláč s drobenkou a blumami, který je díky podmáslí v těstu úžasně vláčný. A pokud byste celý plech nestačili zkonzumovat, připravte hrníčkový ovocný koláč, který se vejde tak akorát do koláčové formy. Skvěle chutná i hrníčková buchta pro nezkušené, která je hotová cobydup a není na ní co zkazit. Pokud ale před ovocem dáváte přednost chuti a vůni kávy, zaujme vás spíše hrnková kávová buchta.

Hrníčková bublanina

Především v létě je rychlá hrnková bublanina drobným vítězstvím. Pokud při přípravě neodbydete tření vajíček s cukrem, bude úžasně nadýchaná a lehká jako peříčko. Nejlepší je s čerstvým ovocem, jako jsou třešně, višně či rybíz, klidně ale můžete použít i ovoce kompotované nebo mražené, pokud se vám po prázdninovém mlsání zasteskne třeba začátkem jara. Šťávou z kompotu navíc můžete nahradit i část tekutiny v receptu, dodá těstu vláčnost a chuť. Mimo sezonu můžete zkusit připravit třeba bublaninu s hroznovým vínem, které není drahé a je dostupné v každém obchodě. Vynikající je ale také bublanina z kefíru.


Hrníčková bábovka

Další stálicí mezi oblíbenými českými moučníky je bezesporu bábovka. Druhů existuje velké množství, mezi ty nejčastěji připravované patří bábovky olejové, třené, kynuté, tvarohové nebo mramorované. Za zkoušku určitě stojí i nádherně jemná a vláčná šlehačková hrníčková bábovka, která se díky smetaně na jazyku jen rozplývá, nebo hrníčková bábovka s ořechy, kávou a kokosem, kterou před podáváním můžete pro větší efekt ještě polít rozpuštěnou čokoládou a posypat drcenými ořechy. Jestli ale chuť kávy v moučnících zrovna nemusíte, upečte raději hrníčkovou, čistě kokosovou bábovku. Pro větší efekt můžete polovinu těsta obarvit kakaem a udělat ji mramorovanou. Milovníci máku by pak rozhodně měli ochutnat hrníčkovou kynutou bábovku s mákem.

Hrníčkový perník

Zapomenout nesmíme ani na nadýchaný litý perník vonící kořením. Někdo ho má rád jen tak suchý, jiný ho promazává povidly nebo třeba marmeládou. Nejlepší je nějaká pikantní. Mlsné jazýčky mohou do těsta přidat ještě třeba sušené ovoce, skvěle chutnají brusinky nebo sušené švestky. Vyzkoušejte jednoduchý hrníčkový perník, ovoněný kapkou tradičního českého rumu. Pokud chcete, aby byl vláčnější, můžete do něj přidat nastrouhaná jablka anebo dvě lžíce džemu přímo do těsta.

Hrníčkový mazanec

Tipem na tak trochu jinou nedělní snídani pak může být kynutý mazanec, který nemusíte péct jen na Velikonoce. Pokud jste mu ještě nepřišli na chuť, protože se vám zdá příliš suchý a fádní, zkuste ho příště ochutnat nakrájený na tenké plátky, namazané máslem a marmeládou. Uvidíte, že si ho oblíbíte. A když do přípravy těsta zapojíte domácí pekárnu, budete mít hrníčkový mazanec hotový raz dva.

Inspiraci na více nejen hrnkových moučníků najdete ZDE >>>

Autor: Lenka Chvostová