Jedlé dárky pro učitele: 8 lahodných a bezkonkurenčních tipů, díky kterým zabodujete

20. června 2024 • 04:26

Blíží se konec školního roku a vy přemýšlíte, čím byste mohli potěšit paní učitelku nebo pana učitele? Jedlé dárky jsou skvělou volbou! Nejenže jsou praktické, ale také originální a osobní. Máme pro vás několik nápadů na jedlé dárky, které zaručeně udělají radost a vyjádří vaše poděkování za celý školní rok.

Vyberte si jeden z našich nápadů a připravte s láskou dárek, který udělá radost a zároveň potěší chuťové pohárky.

Domácí zavařenina

Domácí marmeláda Domácí marmeláda • Autor: iStock

Domácí marmelády a džemy jsou klasikou mezi jedlými dárky. Můžete je připravit z různých druhů ovoce – jahod, malin, meruněk, třešní, rybízu, borůvek nebo třeba pomerančů.  Stačí vám jen pár surovin a trochu času. Marmeládu naplňte do hezkých skleniček a víčka ozdobte látkou a barevnou stužkou. A nezapomeňte připojit ručně psanou etiketu s věnováním.

Jahodovou marmeládu si můžete připravit podle videa>>>

Video se připravuje ...

Pečené dobroty v krabici

Jedlý dárek Jedlý dárek • Autor: iStock

Domácí sušenky, muffiny, brownies, makronky nebo mini bábovky vždy potěší. Vyberte si své oblíbené recepty a připravte tyto sladké dobroty s láskou. Poté je naaranžujte do dárkové krabice, kterou ještě ozdobte stužkou a květy. Připojit můžete i osobní vzkaz, případně recept. 

Domácí čokoláda a pralinky

Jedlý dárek Jedlý dárek • Autor: iStock

Pokud chcete opravdu zaujmout, zkuste připravit domácí čokoládu nebo pralinky. Na přípravu budete potřebovat kvalitní čokoládu, různé náplně (například karamel, oříšky, sušené ovoce) a formičky. Hotovou čokoládu zabalte do jemného papíru, pralinky do elegantních dárkových krabiček. Tento luxusní dárek určitě vykouzlí úsměv na tváři každé paní učitelky.

Voňavé čajové směsi

Jedlý dárek Jedlý dárek • Autor: iStock

Pokud vaše paní učitelka patří mezi milovnice čaje, vytvořte pro ni vlastní čajovou směs. Můžete kombinovat různé druhy čajů s bylinkami a sušeným ovocem. Originální směs nasypte do skleněných dóz a přidejte krásnou lžičku nebo čajové sítko. Tento dárek je nejen chutný, ale také praktický a osobní.

Domácí granola

Jedlý dárek Jedlý dárek • Autor: iStock

Granola je ideální pro zdravé snídaně nebo svačiny, což jistě paní učitelka nebo pan učitel ocení. Můžete ji připravit z ovesných vloček, oříšků, semínek, sušeného ovoce a medu. Po upečení ji nasypte do hezkých sklenic nebo sáčků a ozdobte etiketou s věnováním a receptem. 

Ochucené oleje a octy

Domácí olej s bylinkami Domácí olej s bylinkami • Autor: iStock

Ochucené oleje a octy udělají radost paní učitelce, která ráda vaří. Můžete je snadno připravit doma – stačí vám kvalitní olivový olej nebo ocet a různé bylinky, koření, ovoce nebo citrusové kůry. Nalijte je do elegantních láhví a ozdobte etiketami s popisem přísad a návodem k použití.

Medové speciality 

Ořechy naložené v medu Ořechy naložené v medu • Autor: iStock

Pokud máte možnost získat kvalitní domácí med, můžete ho použít jako základ pro různé medové speciality. Vyzkoušejte ořechy a mandle naložené v medu, medovou hořčici nebo udělejte rovnou medovník. I samotný med, pokud je dobrý, je skvělý dárek. Stačí ho, stejně jako produkty vyrobené z medu, hezky zabalit a přidat originální etikety s věnováním.

Domácí sirupy

Jedlý dárek Jedlý dárek • Autor: iStock

Domácí sirupy jsou osvěžující a chutný dárek, který se dá připravit ze spousty druhů ovoce nebo bylinek. Zkuste třeba jahodový, mátový, levandulový, tymiánový či růžový. Sirup naplňte do skleněných láhví a ozdobte etiketami s návodem na přípravu limonády. 

Video se připravuje ...

Autor: Jana Dvořáková