Velikonoční sušenky a perníčky: 50 nejkrásnějších zdobení v galerii!

2. dubna 2023 • 18:00

Chystáte se letos péct velikonoční sušenky nebo perníčky? Inspiraci můžete načerpat v galerii s těmi nejkrásnějšími výtvory. Zkuste bílkovou nebo čokoládovou polevu a nepřeberné množství cukrářského zdobení, se kterým se pobaví i děti. Sušenky a perníčky krásně provoní váš velikonoční interiér, můžete je využít na ozdobu i jako výslužku pro malé koledníky.

Ozdobte velikonoční stůl sušenkami z lineckého těsta. Křehké sušenky můžete před zdobením ještě promazat a slepit lískooříškovým krémem nebo ovocnou marmeládou. Pokud nemáte chuť na linecké, zkuste tyto plněné máslové sušenky. Mile vás překvapí také dokonale křehké špaldové sušenky s meruňkovou marmeládou.

Jste-li milovníci perníčků, jistě si je dáte rádi i na Velikonoce. S cukrovou polevou budou vypadat naprosto famózně. Vyzkoušet můžete i medové perníčky nebo si podle videonávodu upéct perníčky, které jsou měkké ihned po upečení.

A takto můžete perníčky krásně ozdobit >>>

Video se připravuje ...

Bílková poleva na perníčky

Bílková poleva je klasika a nemusí být jen bílá, můžete ji různě dobarvovat pomocí potravinářských barev. Na základní polevu postačí jen moučkový cukr a bílek, případně pár kapek citronové šťávy.

Suroviny:

  • 35 g moučkového cukru
  • 10 ml bílku

Postup při přípravě bílkové polevy:

 1. Cukr přesypeme 2x přes jemné sítko na čaj. Přidáme odměřený bílek a 10–15 minut třeme vařečkou, dokud není poleva krásně hustá a bílá. Pokud je moc hustá, přidáme do ní během tření pár kapek citronové šťávy. Pokud je naopak moc řídká, přidáme ještě trochu moučkového cukru. Nyní můžeme polevu rozdělit na několik dílů a každý obarvit potravinářskou barvou.

2. Hotovou polevu naplníme do cukrářského sáčku a ustřihneme z něj maličký růžek. S jeho pomocí pak zdobíme perníčky tenkými linkami. Poleva na perníčku za chvíli ztuhne i při pokojové teplotě. Pokud chceme zdobit celou plochu perníčků (nebo jiného cukroví), namalujeme nejdříve linky pomocí cukrářského sáčku a necháme je ztuhnout. Pak část polevy trochu zředíme citronovou šťávou a namalované kontury touto řidší polevou vyplníme pomocí štětečku. 

Čokoládová poleva ve vodní lázni

Zaručeně využijete také čokoládovou polevu. Je dokonale lesklá a křupavá, navíc se vám nepřipálí. Zkuste ji zkombinovat s polevou z bílků – sušenky nebo perníčky namáčejte do čokolády a poté libovolně dozdobte bílkovou polevou.

Suroviny:

  • 120 g čokolády na vaření
  • 100 g másla
  • 2 lžíce mléka

Postup při přípravě čokoládové polevy:

1. Hrnec naplňte asi do poloviny vodou a položte na něj misku tak, aby se dnem nedotýkala vodní hladiny. Do misky vložte čokoládu a pomalu zahřívejte. Dejte ale pozor, aby se voda nezačala vařit.

2. K čokoládě přidejte do misky máslo. Nezáleží na tom, jestli ho k čokoládě přidáváte už na začátku, nebo až ve chvíli, kdy se čokoláda začne rozpouštět. Tuk se postará o to, aby se poleva nepřipalovala.

Video se připravuje ...

Autor: red