Krásně nazdobené velikonoční cukroví: Nechte se inspirovat v naší galerii

9. dubna 2022 • 00:00

Velikonoční cukroví je krásná dekorace i originální sladkost, kterou můžete obdarovat koledníky. Vytvořte si vlastní jedlé kraslice, zajíčky nebo kuřátka, při jejichž zdobení se můžete kreativně vyřádit.

Cukroví na Velikonoce můžete upéct z klasického lineckého těsta nebo z kteréhokoli jiného křehkého těsta, které máte rádi. Možná dáte přednost máslovým sušenkám nebo zdravějšímu cukroví ze špaldové mouky.

Linecké těsto se připravuje stejně na Velikonoce i Vánoce. Připomeňte si recept ve videu >>>

Video se připravuje ...

Výborné budou i klasické perníčky, případně zkuste recept na perníčky, které jsou měkké hned po upečení, nebo recept na perníčky bez vážení.

Z těsta vykrajujte velikonoční tvary, jako jsou vajíčka, zajíčci, slepičky, kytičky. Po upečení a vychladnutí je můžete ještě po dvou slepit zavařeninou podle vlastní chuti, čokoládovou pomazánkou, krásně vypadá i barevný máslový krém, v tom případě je pak ale vhodné cukroví uchovávat v chladu.

Čím zdobit?

Na zdobení je ideální klasická bílková poleva.

Potřebujete na ni:

  • 200 g moučkového cukru
  • 1 bílek
  • 1 lžičku citronové šťávy

Moučkový cukr prosejte do mísy, nejlépe několikrát. Přidejte bílek a citronovou šťávu a vše třete vařečkou nejméně 15 minut, dokud není poleva bílá, hustá a lesklá.

Tipy a triky na zdobení

  • Určitě nemusíte být Picasso, abyste vytvořili mistrovské dílo. I obyčejné barevné čárky nebo puntíky mohou vypadat nádherně. 
  • Polevu si rozdělte na několik dílů a každý obarvěte jinou potravinářskou barvou. Přidávejte ji do polevy po troškách, protože je hodně koncentrovaná, a vždy dobře rozmíchejte.
  • Aby poleva z cukroví nestékala, je dobré si nejprve udělat kontury z hustší polevy. Nanáštejte ji pomocí cukrářského sáčku s tenkou špičkou, případně ji naplňte do obyčejného igelitového sáčku a odstřihněte z něj maličký růžek. Hustší polevu použijte i na kreslení různých detailů.

  • Na vyplnění ploch ohraničených konturou použijte polevu, kterou zředíte několika kapkami citronové šťávy. Můžete ji nanášet buď cukrářským sáčkem nebo štětečkem.
  • Polevu vždy nechte dobře zaschnout (trvá to asi 20 minut), než začnete zdobit jinou barvou, aby se vám nepromíchaly.  
  • Místo polevy lze cukroví krásně ozdobit třeba i některou z cukrových modelovacích hmot (marcipánem, fondánem…). Obarvěte ji potravinářskou barvou, rozválejte na tenčí plát, vykrojte z něj formičkami potřebné tvary a přilepte je na cukroví pomocí cukru rozpuštěného v troše vody. Z modelovací hmoty si také můžete vytvořit malé kvítky, lístečky nebo jiné drobné ozdoby, které pak na cukroví přilepíte.
  • Nebojte se využít i cukrové zdobení, které používáte na vánoční cukroví, například stříbrné perličky nebo barevné kuličky.

Vyzdobte si i domov ve znamení svátků jara >>>

Autor: AK