Perfektní sekaná, která nepraskne? Potřete ji vodou! | Magazín | Recepty.cz

Perfektní sekaná, která nepraskne? Potřete ji vodou!

720p480p360p240p

Sekaná je lahůdka z mletého masa, kterou si zamiluje celá rodina. A není se čemu divit – chutná skvěle teplá i studená, s bramborem i chlebem. Naučte se ji připravit tak, aby vám nepraskla, a dopřávejte si perfektní sekanou kdykoliv, kdy se vám začnou sbíhat sliny.

Jak na perfektní sekanou?

Sekanou připravte z mletého masa. Použít můžete hovězí i vepřové nebo směs obojího, důležitá je kvalita a čerstvost, proto raději navštivte řezníka. V receptech můžete narazit na vejce i slaninu, které se do sekané přidávají. Výsledek ovlivníte i přidáním čerstvých či sušených bylinek, a sekaná tak může chutnat pokaždé jinak!

720p 480p 360p 240p
Jak na sekanou, která nepraskne? Potřete ji vodou!

Držte maso u sebe!

Smícháním surovin to nekončí! Důležité jsou poměry masa, vajec a surovin, které drží sekanou u sebe. Přidejte mouku, strouhanku nebo ovesné vločky. Díky nim bude sekaná držet pohromadě a půjde snadno tvarovat.

Připravenou sekanou tvarujte do tvaru bochníku.Připravenou sekanou tvarujte do tvaru bochníku. • Autor: iStock

Co dělat, aby sekaná nepraskla?

Sekanou vytvarujte do tvaru šišky, vložte do vymazaného pekáčku a rukou upravte. Trouba musí být předem vyhřátá a před vložením nezapomeňte masovou šišku potřít vodou. Sekaná se dokonale zatáhne, získá lesk a maso nebude suché.

Sekanou potřete před pečením vodou a nerozpadne se.Sekanou potřete před pečením vodou a nerozpadne se. • Autor: iStock