Masopust: Koblihy, vdolky a koláče vám osladí sváteční chvilky!

14. února 2021 • 00:15

Dali byste si raději jemně nadýchané tvarohové koláče, nebo pořádně naducané smažené koblihy, či křehké Boží milosti? Že se nemůžete rozhodnout? Nemusíte! Je masopustní období a povoleno je z jídla všechno, co vám udělá radost.

Masopust, fašank, končiny, voračky… to je několik výrazů pro jedno období, které začíná každoročně po Třech králích a trvá až do Popeleční středy. Jelikož se délka masopustu určuje podle začátku Velikonoc, není „čas hodování“ vždy stejně dlouhý. Ale každý rok platí, že veselí a debužírování vrcholí posledními dny tohoto období.

Koblihy, slanina i pálenka 

Zapomeňte pro tentokrát na diety a utahování opasků. Čeká vás Tučný čtvrtek, kdy se máte pořádně nadlábnout, pak Masopustní neděle, pro niž jsou typické smažené koblihy, ale také koláče, pálenka nebo slanina. Vyvrcholením všeho veselí je Masopustní úterý. Vesnicemi i městy v ten den vždy procházel průvod maškar a lidé si užívali poslední chvilky zábavy a jídla. O půlnoci totiž ponocný zatroubil na roh a rychtář všechny vyzval, aby se rozešli do svých domovů. Začala Popeleční středa a s ní čtyřicetidenní půst.

K masopustnímu hodování patří také zabijačkové recepty. Jak na ně, aniž byste museli porážet vepře?

Domácí pečení

Letos asi nebude vše probíhat tak, jak bývalo zvykem, ale v kuchyni, tam se přece nic nemění. Proto si oslaďte život a zároveň „upusťte páru“ a relaxujte u hnětení těsta, pečení a smažení. Žádná pekárna ani cukrárna nenahradí radost z vlastnoručně doma vytvořených dobrot. My vám poradíme, jak na ně!

Koláče a buchty

Kynuté moučníky jsou klasikou české kuchyně a patří samozřejmě i k masopustnímu období. Vyzkoušejte třeba Bystřický vdolec nebo posvícenské koláče. Zapomenout nesmíme ani na buchty klasické, takzvané „Honzovky“, bez kterých se neobejde žádná pořádná pohádka a žádný Honza nevyrazí na vandr.

Zkuste si upéct třeba moravské koláče podle Mistra pekaře:

Koblihy a vdolky

Domácí koblihy a povidlové vdolky vám budou chutnat dvojnásob. S našimi tipy se zaručeně povedou a čerstvé se v puse jen rozplynou. Máte chuť na plněnou masopustní koblihu, ale do smažení se vám nechce? Zkuste tyto koblihy s džemem pečené v troubě!

Boží milosti

Na masopust se také připravují drobnější sladkosti obalené v cukru. Boží milosti jsou typicky smažené křehké pečivo, kterému se taky někdy pro jeho lístkování a křehkost říká křehotiny. Boží milosti, které vzhledově připomínají vánoční cukroví, se smaží jak na maospustní neděli, tak o Velikonocích, kdy se pak rozdávají koledníkům. Na tuhle dobrotu existují desítky variací recptů a liší se kraj od kraje. My vám nabízíme rumovou verzi! Zkuste je!

Autor: Šárka Adámková