Luxusní pečené vepřové: 3 jednoduché recepty, které jste určitě neznali

16. listopadu 2020 • 00:00

Vepřové maso se u nás těší obrovské oblibě. Správně připravené vepřové chce svůj čas, a nejedná se proto o žádnou rychlovku, přesto není nad to si ho jednou za čas dopřát k nedělnímu obědu. Tyto báječné recepty vás mile překvapí!

Pečená vepřová kolena s fenyklem a ředkvičkami

Měkké a šťavnaté koleno je marinované v delikátní směsi, díky které je křupavá kůžička zaručena. Koleno je pečené v jablečném moštu s pokrájenou cibulí a fenyklem. Na závěr pečení přidejte ještě ředkvičky. Tato božská variace klasiky v podobě pečeného vepřového kolena s fenyklem a ředkvičkami sice zabere nějaký čas, ale rozhodně stojí za to!

Rolovaná krkovice à la porchetta  

Jestliže si potrpíte na masové rolády, pak rolovanou krkovici à la porchetta musíte vyzkoušet! Šťavnatá a voňavá roláda je naplněna aromatickou směsí čerstvých bylinek, hořčice a česneku. Krkovičku servírujte s vařeným nebo šťouchaným bramborem nebo jako přílohu zvolte máslovou kaši a skliďte zaručené ovace!

Křupavý bůček na hruškách a badyánu  

Pro milovníky bůčku přicházíme s neotřelou verzí. Lahodný vepřový bůček s křupavou kůžičkou pečený s hruškami okořeněnými badyánem, zázvorem a česnekem si zkrátka zamilujete. Ovoce nejen báječně ovoní maso při pečení a dodá šťávu, ale také je vhodnou přílohou k tučnému bůčku. Po křupavém bůčku na hruškách a badyánu se budete oblizovat až za ušima.

Recepty připravil časopis F.O.O.D. Koupit ho elektronicky nebo v tištěné podobě můžete přímo ZDE >>>

Už máte lednové číslo časopisu F.O.O.D.? Už máte lednové číslo časopisu F.O.O.D.? • Autor: F.O.O.D.

Autor: DF, F.O.O.D.