Jedlé kaštany, jak je ještě neznáte. Ochutnejte ty nejlepší slané recepty z této podzimní delikatesy

29. listopadu 2021 • 00:00

Jedlé kaštany patří mezi tradiční staročeské pochoutky, které si v poslední době našly v naší kuchyni zase své místo. Využít se dají při přípravě dezertů, ale i ve slané kuchyni. Pojďte vyzkoušet kaštanový krém, plněnou perličku na kaštanech nebo ryze podzimní rizoto s kaštany a hruškami!

Jedlé kaštany obsahují nejen spoustu cenných minerálních látek, ale také vitaminů. Při koupi nezapomeňte zkontrolovat, v jakém jsou stavu. Předtím než budete kaštany vařit nebo péct, je vždy nařízněte a poté loupejte ještě zahorka.

Kaštanová polévka

Krémové polévky patří mezi ty nejoblíbenější. Možná jste doposud neochutnali krémovou kaštanovou polévku, která vás dokáže za sychravých podzimních dní báječně zahřát. Nechte se příjemně překvapit její jemnou a ojedinělou recepturou.

Kaštanová bramboračka s rozmarýnem

Není bramboračka jako bramboračka, ta kaštanová s rozmarýnem nabízí chuťově neobvyklou kombinaci, kterou si zamilujete od prvního ochutnání. Polévku můžete rozmixovat nebo pasírovat. Lahodnou kaštanovou bramboračku servírujte s opečeným chlebem a rozmarýnem.  

Plněná perlička na kaštanech

Plněná perlička na kaštanech je přesně jedním z těch jídel, kterými potěšíte i ty nejnáročnější strávníky. Náplň tvoří kousky jablek, celeru a nakrájených kaštanů. Perlička je pečená na víně, vývaru a medu. Nejlépe si ji vychutnáte s čerstvým domácím pečivem nebo s brambory.  

Krůta s kaštanovou nádivkou

Mezi gurmánské zážitky patří také krůta s kaštanovou nádivkou s játry se slaninou, mletým masem, vejci, petrželkou a pomerančovou kůrou. Krůta ovoněná portským vínem, podávaná s kaštany a jablky s brusinkami vás ohromí od prvního sousta.  

Rizoto s hruškami a kaštany

Rizoto s hruškami a kaštany vás přesvědčí, že rýže nemusí být vždy nuda! Na přípravu zvolte nejlépe rýži vhodnou na rizoto. Skvělá podzimní variace voní po rozmarýnu a petrželi. Na závěr vmíchejte mascarpone, přidejte javorový sirup a na oleji osmaženou čekanku.

Autor: DF