Limonáda: Připravte domácí zázvorovou, okurkovou i s pomerančem | Magazín | Recepty.cz

Domácí limonády, které musíte vyzkoušet: Zázvorová, okurková i broskvová s melounem

Jsou osvěžující, zdravé a rychlé. Domácí limonády jsou nejen skvělá záchrana v letních pařácích, ale i ten nejchutnější způsob, jak dopřát svému tělu dostatek tekutin a nemuset se do pití nutit. Podívejte se na naše vychlazené tipy na ovocné letní drinky a pusťte se do toho!

Broskvová limonáda s melounem 

Pokud milujete sladké, je tohle pro vás ta pravá kombinace. Slaďoučká broskvová limonáda s medem a svěžím melounem vám v horkých dnech zvládne nahradit i zmrzlinu.

Pomerančová limonáda

Vitamíny nabitý pomeranč a exotické granátové jablko se skvěle doplní a výsledek je stejně osvěžující jako plný chuti. Granátové jablko u nás stále ještě platí za exotiku, jeho dužina ze šťavnatých zrnek, podobajících se červeným granátům, je ale vynikající antioxidant a pro jarní detox se hodí dokonale. Zkuste pomerančovou limonádu s granátovým jablkem a dopřejte si pořádnou vitaminovou nálož.

Okurková limonáda s citronem 

Citronáda s okurkou je samozřejmě ten úplně nejjednodušší způsob, jak si v horkém dni dopřát osvěžení. Věděli jste ale, že okurky prospívají i pleti? Kůže namáhaná sluníčkem vám za každý lok poděkuje a když limonádu dochutíte i aromatickou meduňkou a javorovým sirupem, navíc si i pochutnáte.

Zázvorová limonáda

Tuhle nepřekonatelnou klasiku nemůžeme vynechat. Domácí zázvorová limonáda bude chutnat nejlépe s hrstí čerstvé máty a kapkou limetky. A až budete pořádat večírek, může domácí zázvorovka posloužit jako základ pro osvěžující letní drinky. Stačí přidat třeba gin nebo rum a party může začít.

Jahodová limonáda

Voňavé jahody už pomalu plní stánky a brzo budou k dostání ty nejchutnější. Zkuste místo nudných jahod se šlehačkou tuhle fantastickou jahodovou limonádu. Geniální dezert, který navíc osvěží.

Ovocná limonáda s agáve sirupem

Tuto svěží domácí ovocnou limonádu slazenou agáve sirupem si můžete připravit z čehokoliv, co máte zrovna po ruce, ať už jsou to jahody, borůvky, maliny nebo třeba třešně. Jen tak se vám neomrzí a jelikož agáve sirup obsahuje čistou fruktózu, limonádou můžete pohostit i diabetiky.