Nealko drinky pro suchý únor: Zkuste Virgin Mojito, domácí limonády nebo kombuchu

29. ledna 2021 • 00:00

Rozhodli jste se, že budete držet suchý únor nebo jen hledáte inspiraci na nealko nápoje? Vybrali jsme několik receptů na ty nejlepší, po kterých nebolí hlava, a navíc skvěle chutnají. Od nealko verzí oblíbených drinků přes domácí limonády až po zdravé fermenty z probiotických kultur!

Suchej únor: Jdete do toho?

Nealkoholické pivo, drinky a limonády každý zná. Přinášíme inspiraci na několik oblíbených, ze kterých si určitě vyberete. A pokud jste milovníky vína, možná vás překvapí, že existuje nealko verze i pro vás. Věděli jste, že kombucha je považována za nejlepší nealkoholickou náhradu za víno? Jde o lehce perlivý fermentovaný nápoj z čaje, který svou říznou chutí připomíná burčák nebo prosecco. Všechny recepty najdete v odkazech pod názvy nápojů.

Domácí limonády

Domácí limonády jsou ověřená klasika. Vychutnají si je děti i dospělí, a pokud si připravíte sirup do zásoby, třeba tento mátový, stačí ho pak jen doplnit perlivou vodou vždy, když dostanete chuť. Výborná limonáda je mangová nebo pomerančová s granátovým jablkem.

Inspirujte se i dalšími recepty na domácí sirupy a limonády. Více receptů najdete ZDE >>>

Virgin Mojito, Colada i horký punč

Mojito a Piña Colada se řadí mezi nejoblíbenější míchané drinky. Protože jsou plné výrazných chutí, užijete si je i bez alkoholu. V tomto receptu na Virgin Coladu je minimum kalorií a přesto je skvělý! Mojito plné máty a limetky si užijete nejen v létě, ale i v teple domova jako tečku za dobrou večeří. Sangría bude chutnat hlavně dětem, je plná ovoce a ovocných džusů. A pokud máte chuť na něco horkého, zkuste nealkoholický punč.

Kombucha a vodní kefír

Proces výroby kombuchy, které se přezdívá také „houbový čaj“, zahrnuje kvašení a zrání. Tím se trochu podobá výrobě piva nebo burčáku. Chuťově pak kombucha připomíná právě burčák nebo dokonce prosecco, při fermentaci totiž vznikají i bublinky a nápoj je perlivý. Vodní kefír se vyrábí z tibetské houby a připomíná spíše perlivou ovocnou limonádu. Na kombuchu i tibetský kefír potřebujete nejprve zakoupit nebo sehnat kulturu mikroorganismů, kterou seženete na internetu nebo v prodejnách se zdravou výživou. Hlavní výhodou těchto fermentovaných nápojů je nízký obsah cukru, který mikroorganismy při kvašení spotřebují, a také zdraví prospěšné účinky, které jsou jim přisuzovány. Pozor ale na dlouhé kvašení, při kterém vzniká i menší množství alkoholu.

Hledáte i něco na večerní křupání? Zkuste zeleninové chipsy!

Autor: MM