Co vlastně jí princezna Kate? Inspirujte se jídelníčkem, díky kterému má dokonalou pleť i super štíhlou postavu

9. ledna 2024 • 00:07

Princezna z Walesu je živým důkazem toho, že krása vychází zevnitř. Od její dokonalé pleti až po super štíhlou postavu, kterou si dokáže udržet i po třech dětech. Nepochybně za to vděčí dobrým genům, ale také správně zvolené každodenní stravě. Na čem si ráda pochutnává žena, kterou celý svět zná jako princeznu Kate a manželku prince Williama? 

Princezna z Walesu je známá svým zdravým životním stylem a láskou ke sportu. Není tedy velkým překvapením, že i její jídelníček zahrnuje samá zdravá jídla. I když, občas si taky ráda zahřeší.

Video se připravuje ...

Smoothie podle princezny

Starat se o tři děti, plnit spoustu královských povinností a ještě u toho vypadat dobře, to vyžaduje hodně úsilí a energie. Toho si je princezna, která 9. ledna oslaví 42. narozeniny, dobře vědoma. Proto ráno většinou snídá ovesnou kaši plnou vlákniny a pomalu vstřebatelných sacharidů, po které jí jen tak nevyhládne.

Smoothie si připravuje podle vlastního receptu Smoothie si připravuje podle vlastního receptu • Autor: iStock

O Kate je také známo, že je velkou fanynkou zeleného smoothie. Obvyklými přísadami bývá špenát, kapusta a zelená jablka, Kate má ale mnohem zajímavější kombinaci. Její ranní smoothie obsahuje kapustu, řasu spirulinu, zelený čaj matcha, špenát, římský salát, čerstvý koriandr a borůvky. Není divu, že po takovém, oxidanty nabitém nápoji doslova září. Zkuste to taky, nebo si připravte zelené smoothie podle některého z těchto receptů:

Zeleninové smoothie

Okurkovo-špenátové smoothie

Zeleninové smoothie s jablkem

Banánové smoothie s avokádem

Smoothie bowl s avokádem, mangem a ananasem

Lehký oběd bez masa

I když Kate není vegetariánka, v poledne obvykle upřednostňuje lehké bezmasé jídlo se spoustou zeleniny. Mezi její oblíbené speciality patří salát tabouleh, studená zeleninová polévka gazpacho nebo melounový salát s avokádem, červenou cibulí, okurkou a sýrem feta, který je dokonalou kombinací sladké a slané chuti. Na rozdíl od svého manžela, prince Williama, Kate také miluje hodně kořeněná a pálivá jídla, jako je například indické zeleninové karí. Co mají naopak s manželem společné, je láska k sushi, na kterém si rádi pochutnají, když obědvají mimo královský palác. Z ryb si Kate ráda dá také ceviche, latinskoamerické jídlo připravované ze syrových ryb nakrájených na malé kousky, které se marinují v citrusové šťávě.

Latinskoamerická specialita ceviche Latinskoamerická specialita ceviche • Autor: iStock

Teplá večeře s rodinou

Po dni převážně rostlinné, lehké a často i studené stravy si Kate ráda dopřeje vydatnější a teplou večeři. Často se podává pečené kuře, které je oblíbeným jídlem prince Williama, těstoviny nebo kari. Do příprav Kate zapojuje i děti, prince George, princezu Charlotte a prince Louise, které vaření milují. S těmi pak připravuje pizzu, různé koláče nebo například těstoviny mac and cheese, které už děti zvládají i samy.

Ke svačině goji i olivy

Aby ji nepřepadl náhlý hlad, dává si Kate mezi jídly malé svačinky. Samozřejmě zdravé, takže hlavně zeleninu nebo ovoce. Obzvlášť ráda má goji, tedy sušené plody kustovnice čínské, které jsou velmi zdravé. Dokonce jsou nazývány „ovocem nesmrtelnosti“ nebo „tajemstvím krásy a věčného mládí“. Odmalička také miluje olivy, které jako dítě jedla ve velkém. Zálibu v olivách po ní zdědila i princezna Charlotte.

Kustovnice čínská neboli goji Kustovnice čínská neboli goji • Autor: iStock

Miluje lepkavý dezert a gin s tonikem

I když to tak možná nevypadá, sladkostem se Kate nevyhýbá. Naopak, když to jde, šetří si místo na dezert. Bývalý šéfkuchař královské rodiny Darren McGrady kdysi prozradil, že oblíbenou sladkostí princezny Kate je sticky toffee puding, tradiční anglický lepkavý karamelový pudink. Dělá se z hutného piškotového těsta s datlemi a tmavým cukrem, které se na rozdíl od klasického anglického pudinku nepeče ve vodní lázni, ale klasicky v troubě. Přelévá se karamelovou omáčkou a podává se zmrzlinou nebo se šlehačkou.

Princezna Kate jako velká fanynka Mary Berry také miluje pečení dortů. Stalo se už tradicí, že když má některé z jejích dětí narozeniny, Kate den předtím zůstává vzhůru dlouho do noci, aby pro něj připravila sladké narozeninové překvapení.

A když večer všechny děti konečně usnou, ráda si od Williama nechá připravit svůj oblíbený koktejl – gin s tonikem. Zatím neprozradila svou preferovanou značku ginu, pokud k tomu ale jednou dojde, je téměř jisté, že bude okamžitě vyprodaná.

Video se připravuje ...

Autor: Anna Kopečková