Zmrzlina, kterou připravíte jen v sáčku: Geniální vynález na chatu, když udeří letní vedra

21. července 2022 • 00:00

Představte si, že jste na chatě, kde je jen malý mrazák, do kterého se vejde sotva pár tvořítek na led, do obchodu je to daleko a vy dostanete chuť na zmrzlinu. Řešení je snadnější, než si myslíte! Sladkou, chladivou a lahodnou pochoutku si totiž můžete vyrobit doma během několika minut a nepotřebujete k tomu žádné speciální vybavení.

Ať už potřebujete ukojit chuť na sladké, zchladit se v letních vedrech, nebo hledáte zábavnou aktivitu na prázdniny, tahle zmrzlina vás bude bavit. Je totiž neuvěřitelně snadná. Pokud nepočítáme vanilkový extrakt, který můžete klidně vynechat, bude vám na přípravu zmrzliny z pytlíku stačit doslova pár základních surovin. Obejdete se i bez zmrzlinovače nebo dlouhého čekání, až vše ztuhne v mrazáku. Přesněji řečeno, bude hotová během několika mávnutí rukou. 

Vyrobte si vanilkový extrakt, který dodá zmrzlině skvělou chuť >>>

Video se připravuje ...

Jak vyrobit zmrzlinu z pytlíku

Na zmrzlinu budete potřebovat:

  • 1/2 šálku 12% smetany
  • 1 lžíci cukru
  • 1/2 lžičky vanilkového extraktu (lze vynechat)

Toto množství vystačí na výrobu přibližně jednoho velkého kopečku domácí zmrzliny, takže si ingredience upravte podle toho, jaké množství chcete vyrobit. 

Kromě toho budete potřebovat:

  • 2 malé uzavíratelné sáčky
  • 1 větší uzavíratelný sáček
  • ručník nebo utěrku
  • 4 šálky ledu
  • 6 lžic soli

Uzavíratelné sáčky se používají například na uložení zbylé nakrájené zeleniny. Uzavíratelné sáčky se používají například na uložení zbylé nakrájené zeleniny. • Autor: iStock

Postup:

1. Do jednoho malého uzavíratelného sáčku dejte smetanu, cukr a případně i vanilku. Sáček uzavřete tak, abyste z něj vyfoukli co nejvíce vzduchu, vložte ho do druhého sáčku podobné velikosti a ten také uzavřete.

2. Do velkého sáčku nasypte led a přidejte sůl. Je celkem jedno, jakou sůl použijete, protože ji nebudete jíst. Umístěte dvojitý sáček do většího pytlíku a ten také uzavřete a zbavte co nejvíce vzduchu.

3. A teď přijde na řadu to hlavní – třesení. Zabalte sáčky do ručníku nebo utěrky a třeste jimi alespoň pět minut. Tím vlastně získáte další benefit – krásně si při tom zaposilujete a procvičíte paže. Během třesení začne směs v sáčku houstnout a nejpozději za osm minut byste měli mít hotovou opravdu lahodnou zmrzlinu.

4. Když je zmrzlina hotová, opatrně vyjměte menší sáček a pečlivě ho otřete, než ho otevřete, abyste ho zbavili veškeré soli a žádná se tak nedostala dovnitř malého pytlíčku se zmrzlinou. 

Dobrá rada: Čím víc zmrzliny se budete snažit vyrobit najednou, tím déle budete muset třepat. Počítejte i s tím, že budete muset použít větší sáčky a víc ledu se solí. Pokud se rozhodnete vyrobit zmrzlinu pro větší počet lidí, je dobré podělit se o třepání i s ostatními, aby vám neupadly ruce. 

Zkuste i jiné příchutě

Samozřejmě se nemusíte striktně držet výše uvedeného receptu. Když víte, jak vyrobit zmrzlinu v sáčku, můžete různě experimentovat s příchutěmi nebo využít osvědčené recepty na oblíbené zmrzliny, například jogurtovou jahodovou, tvarohovou zmrzlinu Míša, čokoládovou nebo třeba melounový či pomerančový sorbetZa zkoušku určitě stojí i oblíbený recept Josefa Maršálka na jednoduchou a výbornou domácí zmrzlinu nebo neobvyklá zmrzlina z avokáda, která je nejen dobrá, ale i zdravá. 

Čím ji vylepšit

Budete-li chtít luxusnější verzi, obyčejnou smetanu klidně nahraďte šlehačkou a klasický bílý cukr například tím třtinovým nebo medem. Svou porci domácí zmrzliny si samozřejmě můžete nakonec ještě různě vylepšit – čerstvým ovocem, čokoládovou polevou, horkou ovocnou omáčkou, nasekanými opraženými oříšky nebo jiným sypáním.

Autor: AK