Domácí zmrzlina? Vyrobíte ji i z jedné ingredience!

14. července 2017 • 12:52

Skvělá zmrzlina se dá připravit i doma a bez zmrzlinovače. Na rozdíl od té kupované znáte přesné složení a můžete kombinovat jednotlivé příchutě, ať už se rozhodnete pro zmrzlinu z tvarohu nebo ovocnou z jedné suroviny. 

Míša zmrzlina z tvarohu

Kdo by nemiloval tvarohovou klasiku? Domácí příprava je jednoduchá a oproti kupované výrazně ušetříte. 

Tvarohová zmrzlina se díky své jemnosti snadno nabírá. Tvarohová zmrzlina se díky své jemnosti snadno nabírá. • Autor: iStock

Jahodová zmrzlina ze tří surovin

U domácí ovocné zmrzliny si můžete být stoprocent jistí, že je vyrobena z čerstvého ovoce. A jahodová nesmí v létě chybět! 

Jahodovou zmrzlinu servírujte společně s lístky svěží máty. Jahodovou zmrzlinu servírujte společně s lístky svěží máty. • Autor: iStock

Vanilkové pokušení

Oblíbené vanilky docílíte pomocí pudinku a žloutku. Pokud máte, přidejte zrníčka z jednoho vanilkového lusku. Zmrzlina je skvělá samotná, ale třeba i na palačinkách! 

Vanilková zmrzlina je klasika! Vanilková zmrzlina je klasika! • Autor: iStock

Zdravá zmrzlina pouze z banánů

Ideální volba pro každého, kdo si i přes léto hlídá svou váhu. Banánová zmrzlina pouze z banánů je rychlá, sladká a rozhodně po ní nepřiberete! 

Banány nechte zmrazit a následně rozmixujte. Banány nechte zmrazit a následně rozmixujte. • Autor: iStock

Pravá pistáciová zmrzlina

Opravdu dobrou pistáciovou zmrzlinu vyrobenou z oříšků seženete pouze vy vybraných zmrzlinárnách, kde dávají přednost kvalitě. Vyrobit si ji můžete ale i doma!

Pistáciová zmrzlina z pravých pistácií? Udělejte si ji doma! Pistáciová zmrzlina z pravých pistácií? Udělejte si ji doma! • Autor: iStock

Jak poznat kvalitní zmrzlinu? Nechte si poradit od zkušeného zmrzlináře Jana Hochsteigera!

video

Extra čokoládová zmrzlina

Na krémovou čokoládovou zmrzlinu použijte hořkou čokoládu s vysokým podílem kakaa - chuť bude výraznější. 

Pro výraznější chuť použijte hořkou čokoládu. Pro výraznější chuť použijte hořkou čokoládu. • Autor: iStock

Osvěžující pomerančová zmrzlina

Stejným způsobem připravíte i citronovou zmrzlinu. Citrusové varianty jsou obzvlášť osvěžující a skvěle se kombinují i s kopečky příchutí ze smetany. 

Osvěžující pomerančová zmrzlina přijde během prázdnin vhod. Osvěžující pomerančová zmrzlina přijde během prázdnin vhod. • Autor: iStock