Teplá a rychlá večeře, která zahřeje? Halušky, čočka i krémová polévka

Dlouhé večery a mrazivé dny si žádají vydatná jídla. Podívejte se na osvědčené recepty na přípravu poctivé večeře, ze které vás zima přejde.

Slovenské halušky

Halušky, slovenská klasika, jsou ideálním jídlem pro chladné dny. Co je zkusit trochu jinak? Třeba podle následujících receptů:

Halušky se vám budou lépe oddělovat, potřete-li povrch síta olejemHalušky se vám budou lépe oddělovat, potřete-li povrch síta olejem • Autor: iStock

Večeře z luštěnin

Luštěniny jsou pro zimu jako stvořené, nejen díky své vydatnosti, ale i pořádné porci vlákniny. Na červené čočce si můžete pochutnat s grilovaným lilkem, cuketou. Červené fazole zkuste v syté a husté polévce s flíčky a zelené fazolky můžete zkusit zapéct se šunkou v sýrovém bešamelu nebo si na nich smlsnout .

Hutné jídlo nemusí znamenat nezdravéHutné jídlo nemusí znamenat nezdravé • Autor: iStock

Plněné lilky a cukety 

Plněné nemusí být jenom papriky! Zkuste cukety plněné mletým masem a sýrem nebo plněný lilek s parmazánem na italský způsob. Jako přílohu můžete podávat opečenou bagetku s česnekovým máslem.

I lilky samozřejmě můžete plnit masem, ať už mletým nebo kuřecímI lilky samozřejmě můžete plnit masem, ať už mletým nebo kuřecím • Autor: iStock

Sladké batáty třikrát jinak!

Batáty neboli sladké brambory jsou energicky vydatné a mají mnohostranné využití. Batáty chutnají skvěle zapečené ve slanině, v bramborácích, sladkých koláčích nebo v krému s mrkví. Nejen vegetariáni určitě ocení i tento recept na batátové kari se sójou a kurkumou.

Do mrkvovo-batátové polévky můžete přidat i dýni nebo jenom její semínkaDo mrkvovo-batátové polévky můžete přidat i dýni nebo jenom její semínka • Autor: iStock

Pálivé kuře na zahřátí

Mráz přeje ostřejším jídlům, ohnivé kuře s černým pivem je toho skvělým důkazem. Jako příloha stačí krajíc čerstvého chleba.

Náš tip? Černé pivo dodá kuřeti nasládlou chuť i rázNáš tip? Černé pivo dodá kuřeti nasládlou chuť i ráz • Autor: iStock

Exotické kari

Africkým kuřecím kari s kokosovým mlékem si zase připomenete chuť teplých krajů, ačkoliv do dovolené je ještě daleko.

S kapkou citronu nebo limetky bude kari dokonaléS kapkou citronu nebo limetky bude kari dokonalé • Autor: iStock

Maso na žampionech

Ať už vás honí povinnosti nebo hlad, tahle česneko-žampionová minutka s kuřecím či vepřovým masem určitě přijde k chuti. Zkrátka rychlá a poctivá večeře pro uspěchané dny.

Maso je třeba předem naložit, potom je už ale příprava bleskováMaso je třeba předem naložit, potom je už ale příprava blesková • Autor: iStock

Náš tip na skvělou zimní večeři? Vyzkoušejte italské lasagne, jejich příprava je snadná  stačí navrstvit těstoviny, omáčku a bešamel: 

720p 360p
Tradiční italské lasagne podle profesionálů