Pomazánky na topinky, které musíte vyzkoušet: Sardinková, z červené řepy i pikantní avokádová

Docházejí vám nápady na rychlou a přesto vynikající večeři ? Pomazánky to jistí! Podívejte se na naše nejoblíbenější recepty na topinkovky a nechte se inspirovat. 

Rybí pomazánky trochu jinak

Že bychom měli jíst víc ryb, slýcháme pořád, pomazánky vám je pomůžou zařadit do jídelníčku i ve dnech, kdy na vyváření zkrátka není čas. Tuňáková pomazánka s černými olivami je jednoduchá a chutná skvěle. Vyzkoušejte i tuňákovou s  fazolemi, která je plná proteinů! U tuňáka hodně záleží na tom, jakého si vyberete - kupujte vždy ve vlastní šťávě a s označením "doplhin safety", při průmyslovém lovu tuňáků to toiž často zbytečně odnesou i delfíni. U všech konzervovanýchryb ale platí, že je dobré číst složení, v konzervě totiž vůbec nemusí být to, co si myslíte. 

I se sardinkami můžete dělat zázraky! Odborníci na zdravou výživu si je díky jejich vysokému obsahu zdravých omega-3 tuků nemůžou vynachválit, bohužel je ale vetšina Čechů neumí zpracovat jinak než s cibulí a kečupem. Vy raději zkuste sardinkovou pomazánku s avokádem nebo sardinkovou se sýrem cottage

Čím vším vám rybí pomazánka prospěje a proč přichází "doba sleďová" si můžete přečíst zde. 

Sardinky jsou nejlepší uzralé, na konzervě najdete rok ulovení, takže stejně jako u vína si můžete vybrat ten správný ročník.Sardinky jsou nejlepší uzralé, na konzervě najdete rok ulovení, takže stejně jako u vína si můžete vybrat ten správný ročník. • Autor: istock

Červená řepa chutná s jogurtem i s křenem

Tato kořenová zelenina zažívá velký comeback do našich kuchyní a není se čemu divit, nejenže skvěle chutná, ale navíc pročistí organismus, povzbudí játra a obsahuje porci vitamínů, kterou v zimních měsících oceníte. 

Pomazánka z červené řepy s ořechy je geniálním spojením jednoduchých chutí, smetanu můžete navíc nahradit jogurtem a zdravá večeře je na světě. Vyzkoušet můžete i pomazánku z červené řepy s lučinou - lehká a jemná pomazánka, jak má být, nebo pomazánku z červené řepy s křenem -  dosladit ji můžete podle chuti, ale klidně se bez cukru navíc obejde úplně.

Další z výhod červené řepy je, že skoro nic nestojí, zde najdete další tipy na vynikající jídla, která můžete z červené řepy vykouzlit.  a to za pár korun  - co takhle zkusit třeba červenou řepu s pekany v karamelu?

červená řepa pročistí celé tělo, skvěle chutná a neudělá díru do peněženky.červená řepa pročistí celé tělo, skvěle chutná a neudělá díru do peněženky. • Autor: istock

Pažitka se hodí téměř do každé pomazánky!

V kuchyni jí můžete mít po ruce čerstvou po celý rok a pěstovat jí zvládne doslova každý - pažitka představuje jednoduchý způsob, jak vašim pomazánkám dopřát trochu svěžesti navíc. Klasickou mrkvovou pomazánku pažitka oživí, skvěle doplní i sladkou chuť jablek v této jablkovo-sýrové pomazánce, ale na skvělou pomazánku s pažitkou si vystačíte i jenom s cibulí a lučinou. 

Doma ale přes zimu vypěstujete nejen pažitku! V bytě se bude dobře dařit i rozmarýnu, bazalce nebo mátě.

Nebojte se pálivého!

 Nevadí vám něco trochu ostřejšího? Pikantní avokádové pomazánce chybí k dokonalosti už jenom sklenička vína. Pivaři zase ocení ostrou pomazánku s pivem. I pikantní česneková pomazánka vás potěší svou ostrou chutí, máte-li ale společnost, možná ji raději vynechte.