Sladké recepty z tvarohu, kterým propadnete!

Tvaroh nikdy nezklame, ať už se pustíte do pečení bábovky, přípravy lívanců nebo tvarohových šátečků. Možná vás až překvapí, v kolika různých receptech jej lze použít.

Tvarohové lívance

Úžasně jemné lívanečky z tvarohu, bez kterých není víkendová snídaně tou pravou. Skvělé jsou se zakysanou smetanou a ovocem nebo javorovým sirupem a máslem.

Tvarohové lívanceTvarohové lívance • Autor: iStock

Tvarohová bábovka

Nadýchaná a vláčná bábovka? Stačí přidat tvaroh! Díky němu jde bábovka snadno vyklopit a vydrží čerstvá až několik dní. 

Tvarohová bábovkaTvarohová bábovka • Autor: iStock

Jemné tvarohové palačinky

Klasické palačinky známe všichni. S tvarohem přímo v těstíčku ale chutnají ještě lépe! Dejte si k nim domácí marmeládu nebo zmrzlinu a už nebudete chtít jiné. Vyzkoušejte je podle tohoto receptu. 

Tvarohové palačinkyTvarohové palačinky • Autor: iStock

Jahodovo-tvarohové šišky

Ovocné knedlíky z tvarohového těsta nejsou jenom letní záležitostí. Stačí vyndat zásoby mraženého ovoce! Pokud spěcháte, zvolte místo klasických knedlíků tvar šišky a výborný oběd budete mít na stole za chvilku.

Z tvarohu vykouzlíte sladké i slané pokrmyZ tvarohu vykouzlíte sladké i slané pokrmy • Autor: iStock

Tvarohové šátečky

Křupavé a dozlatova upečené šátečky přijdou vhod během všedního dne k snídani i na svačinu. Džem nebo ovoce snadno nahradíte i šunkou a sýrem. Velcí milovníci jídla mohou vyzkoušet i vlastní masovou či zeleninovou náplň.

Tvarohové šátečkyTvarohové šátečky • Autor: iStock

Volarské tvarohové koláčky

Nevíte, co ke kávě nebo čím potěšit rodinu o víkendu? Zkuste upéct nadýchané tvarohové koláčky a určitě sklidíte velkou pochvalu!

Tvarohové koláčkyTvarohové koláčky • Autor: iStock