Ředkvičky na sedm způsobů: Zkuste recept na pomazánku či ředkvičky s vajíčkem

13. dubna 2024 • 03:56

Jsou plné vitamínu C, jejich lehce pikantní chuť dodá šmrnc nejen pomazánkám a salátům a navíc je to jedna z mála zelenin, kterou můžete už v dubnu koupit českou. Ředkvičky by ve vaší kuchyni na jaře zkrátka chybět neměly. Nechte se inspirovat našimi tipy na originální recepty s ředkvičkami a užijte si jaro svěže a chutně!

Na první pohled jsou ředkvičky taková banální zelenina, kterou si hravě vypěstujeme i na zahradě. Tahle kořenová zelenina má ale blahodárný vliv na naše zdraví, je skvělá pro prevenci rakoviny, chrání před bakteriemi a plísněmi. Nemusíte ji jen přikusovat k chlebu s máslem, i když to je učiněná láhůdka, ale zkuste i sofistikovanější recepty.

Ředkvičková pomazánka 

Rychlá pomazánka s ředkvičkami Rychlá pomazánka s ředkvičkami • Autor: iStock

Jednoduchá ředkvičková pomazánka je ideální jako rychlá svačina nebo večeře. Svěží kombinace tvarohu, jogurtu a ředkviček se skvěle hodí na jakékoli čerstvé pečivo. Že nestíháte, ještě neznamená, že si nemůžete dopřát něco dobrého.

Zkuste i ředkvičkovou pomazánku podle tohoto videoreceptu>>>

Video se připravuje ...

 

Lehký bramborový salát s ředkvičkami

Vynikající jako příloha nebo i jenom sám o sobě je tenhle lehký bramborový salát s ředkvičkami. Jarní bramborové saláty jsou vynikající, protože nejsou tak těžké, jako ten klasický vánoční. Majonézu v tomto salátu nenajdete, zato je plný svěží zeleniny a ochucený lehkou zálivkou s dijonskou hořčicí.

Mrkvový krém s ředkvičkami a česnekem 

Krémová polévka s ředkvičkami možná zní neobvykle, rozhodně je to ale kombinace, kterou byste měli vyzkoušet. Kombinace smetany a jemně pikantní chuti opečených ředkviček vás příjemně překvapí.

Ředkvičky a vejce pro bezchybnou snídani

Smaženice nemusí být jen z hub, dá se udělat také z ředkviček. Chcete-li ředkvičkovou smaženici trochu odlehčit, nahraďte slaninu libovější šunkou nebo prosciuttem. Navrch dozdobte pažitkou a rychlá dobrota je na světě.

S ředkvičkami nechutnají výborně jen míchaná vejce. Na snadné, ale dokonalé snídani si pochutnáte, i když ředkvičkou dozdobíte toast se ztraceným vejcem

Svěží salát s ředkvičkami Svěží salát s ředkvičkami • Autor: iStock

Salát se sýrovo-bylinkovou zálivkou

K tomuhle salátu se sýrovo-bylinkovou zálivkou a ředkvičkami se budete rádi vracet. Klasická salátová zálivka nemusí být nuda, stačí si s chutí trochu pohrát a přidat do ní pár dalších ingrediencí. 

Křupavé pečené ředkvičky

Máte-li chuť na něco neobvyklého a zároveň zdravého, zkuste pečené ředkvičky. Jsou skvělé jako příloha k masu, rybám nebo grilovaným sýrům. Nebo si je klidně dejte samotné, doplněné třeba kouskem pečiva. Až je ochutnáte, jistě nám dáte za pravdu, že jsou jednoduše famózní. 

Smetanová ředkvičková polévka Smetanová ředkvičková polévka • Autor: F.O.O.D.

Ředkvičková polévka

Z ředkviček si můžete uvařit i výbornou smetanovou ředkvičkovou polévku. Je krásně krémová a díky bramborám a smetaně i dostatečně sytá. Vychutnejte si ji samotnou nebo doplněnou chlebovými krutony.

Autor: red