Recepty z dýně: Bábovka, kompot i dýňová polévka

2. listopadu 2021 • 00:00

Dýně zaplavují regály supermarketů i farmářské trhy – jejich sezóna je opět tady! Připravte si letos dýňovou polévku podle osvědčeného receptu nebo vláčnou bábovku, ve které její chuť téměř nepoznáte. Možná vás využití dýně překvapí víc, než byste čekali! 

Dýňová polévka

Podzimní klasika a jednoduchý recept, který zvládne i naprostý začátečník v kuchyni. Dýňová polévka chutná nejlépe z dýně hokkaido, kterou není třeba loupat, stačí důkladně umýt, rozříznout na polovinu, vydlabat semínka, nakrájet, upéct v troubě a poté přidat do polévky. 

Podívejte se na lahodnou polévku z dýně podle profesionálů z gurmánské designové restaurace jménem Gourmet Pauza: 

Video se připravuje ...

Dýňový kompot s ananasem

Stejně jako červená řepa i dýně má velkou výhodu v tom, že ji lze připravit na sladký i slaný způsob. Vyzkoušejte ji v kompotu s ananasem podle osvědčeného receptu!

Vyzkoušejte dýni jako kompot! Vyzkoušejte dýni jako kompot! • Autor: iStock

Těstoviny s dýňovou omáčkou

Rychlý oběd, ale i vydatná večeře pro celou rodinu? To jsou těstoviny s omáčkou ze špagetové dýně, kterou můžete podle potřeby vyměnit i za hokkaido nebo dýni máslovou

Těstoviny a dýně? Lahodné spojení! Těstoviny a dýně? Lahodné spojení! • Autor: iStock

Dýňový koláč

Sladký koláč z dýně naláká i náročnější strávníky, kteří si teprve zvykají na její specifickou chuť. Nemusíte se bát výrazné chuti a pokud máte rádi čokoládu, klidně ji nastrouhejte a přidejte do dýňové náplně před pečením. 

Dýňový koláč posypejte skořicí Dýňový koláč posypejte skořicí • Autor: iStock

Dýňová bábovka

Není bábovka jako bábovka! Nečekejte klasiku jako od babičky, recept na dýňovou bábovku je o něco vláčnější a zasytí vás na delší dobu. Doporučujeme vychutnávat pod dekou a servírovat s teplým kakaem! 

Díky dýni bude bábovka vláčnější Díky dýni bude bábovka vláčnější • Autor: iStock

Domácí džus z dýně

Možná vás to překvapí, ale dýňový džus je opravdu lahodný! Stačí přidat cukr, citronovou šťávu a nechat odležet stranou. Vyzkoušejte džus podle receptu, který se zaručeně podaří. 

Dýňový džus vás svou chutí příjemně překvapí! Dýňový džus vás svou chutí příjemně překvapí! • Autor: iStock

Sladké dýňové řezy s kokosem

Spojení dýně a kokosu funguje lépe, než se na první pohled může zdát. Stejně jako dýňová bábovka i pocukrované řezy lahodí oku a učarují každé návštěvě. Přesvědčte se sami a dýňové řezy vyzkoušejte

Dýňové řezy upečte na plechu nebo v dortové formě Dýňové řezy upečte na plechu nebo v dortové formě • Autor: iStock

Dýňová směs na topinky

Nevíte, co se ztvrdlým chlebem? Připravte z něj topinky s výtečnou dýňovou směsí, a to úplně bez masa! A protože podzim a povalování v teple klepou na dveře, schovejte si část směsi do dalších sychravých dnů.

Dýňovou směs na topinky ocení vegetariáni i milovníci masa Dýňovou směs na topinky ocení vegetariáni i milovníci masa • Autor: iStock

Kořeněná dýně z trouby i grilu

Ať už vás přepadne chuť na špagetovou, máslovou nebo dýni hokkaido, nikdy nic nezkazíte jednoduchou tepelnou úpravou v troubě nebo na grilu. Chutná skvěle samotná i jako příloha k masu. 

Pečená dýně chutná fantasticky! Pečená dýně chutná fantasticky! • Autor: iStock

Dýňové koblížky

Lahodný recept podle redakce časopisu F.O.O.D. je jako stvořený pro návštěvy a víkendovou pohodu s rodinou. Využijte dýni na maximum a pochutnejte si na dýňových koblihách

Dýňové koblížky podle redakce časopisu F.O.O.D. Dýňové koblížky podle redakce časopisu F.O.O.D. • Autor: iStock