Červená řepa 7x jinak: Pomazánka, koláč i bramboráky

2. listopadu 2017 • 06:00

Řada z nás má na červenou řepu špatné vzpomínky z jídelen, kde nám kuchařky servírovaly tuto zeleninu v nevábné sterilizované podobě. Přitom stačí správná příprava a hned z řepy může být velmi chutné jídlo. Objevila se řepa ve vaší kuchyni a nevíte, co s ní? Přinášíme vám 7 jednoduchých receptů, díky kterým si řepu zamilujete!

Salát z červené řepy

Salát z červené řepy skvěle poslouží jako předkrm nebo třeba perfektní doplněk ke grilovanému masu. Samotná příprava salátu trvá jen pár minut, musíme ale počítat s delší dobou vaření řepy.

Salát z červené řepySalát z červené řepy • Autor: istock

Sterilizovaná červená řepa

I sterilizovaná řepa může chutnat výborně, když si ji připravíte doma a podle vaší chuti. K řepě můžete přidat třeba křen nebo zelí. Vyzkoušejte náš recept, podle kterého se vám řepa zaručeně povede!

Sterilizovaná řepaSterilizovaná řepa • Autor: istock

Carpaccio z červené řepy

Carpacciem můžeme nazvat vše, co krájíme na tenké plátky a podáváme za syrova. Tento recept ocení hlavně vegetariáni, protože zcela vynechává maso. Zkuste carpaccio z červené řepy s kozím sýrem a rukolou!

Carpaccio z červené řepyCarpaccio z červené řepy • Autor: istock

Pomazánka z červené řepy s česnekem

Skvělý recept pro každého, kdo ocení nějakou novou pomazánku na chleba. Tato pomazánka  z červené řepy je výborná! Lze ji použít nejen na pečivo, ale i jako přílohu k pokrmům z masa.

Pomazánka z červené řepy s česnekemPomazánka z červené řepy s česnekem • Autor: istock

Čokoládová buchta z červené řepy

Čtete správně, i sladké buchty lze připravit ze zeleniny!  Řepa buchtě dodá šťavnatost a vlhkost, díky které bude čokoládová buchta chutnat skvěle.

Čokoládová buchta z červené řepyČokoládová buchta z červené řepy • Autor: istock

Smoothie z červené řepy

Jednoduché, zdravé a rychlé, takové je smoothie z červené řepy. Vyzkoušejte smoothie plné vitaminů!

Smoothie z červené řepySmoothie z červené řepy • Autor: istock

Řepáky bramboráky z červené řepy

Co takhle u bramboráků část brambor nahradit červenou řepou? Řepové bramboráky jsou skvělé nejen samotné, ale i s bramborovou kaší nebo jako příloha k masové směsi.

Bramboráky z červené řepyBramboráky z červené řepy • Autor: istock 

 

Autor: Tereza Langmajerová