Nejkrásnější perníčky na vaší tabuli: Inspirujte se v naší galerii a zdobte jako profík

28. listopadu 2022 • 16:00

Vůně perníčků k Vánocům zkrátka patří! Perníčky potřebují svůj čas na uležení, proto je nutné připravit je s předstihem. Zdobení je další krok, kterého se rozhodně nemusíte obávat, inspirujte se v galerii těmi nejhezčími motivy a vykouzlete tu nejbáječnější bílkovou polevu podle našeho receptu.

Jak na zdobení perníčků?

Základem úspěšného zdobení je vhodný a kvalitní zdobicí sáček, který na konci ustřihnete dle potřeby. Takový sáček koupíte v obchodě, ale ti zručnější ho mohou vyrobit z pečicího papíru, který nepropouští. Při zdobení můžete využít také kovovou špičku nebo vymoženost moderní cukrařiny – cukrářskou tužku. Při zdobení nemalujeme polevou přímo na perníčky, ale táhneme jí vzduchem a polevu lehce pokládáme jako provázek.

Video se připravuje ...

Bílková poleva na perníčky

V obchodě najdete nepřeberné množství různých barevných i třpytivých hotových polev, které jsou bez práce a navíc vypadají skvěle. Pravda je, že tyto hotové polevy obsahují většinou mnoho barviv a umělých sladidel, které našemu zdraví nepřispívají. Chcete-li své polevě dodat trochu přírodní barvy, pak vsaďte na řepový prášek nebo prášek z modré řasy spiruliny. Zapomeňte na ty kupované a připravte si tu nejlepší domácí, jakou jste kdy jedli!

Suroviny na zdobicí polevu:

  • 300 g moučkového cukru
  • 2 bílky
  • 2 lžičky citronové šťávy

Perníčky – postup:

1. Moučkový cukr nejprve několikrát přesejte přes sítko.

2. Poté všechny suroviny dejte do mísy a šlehejte ručně do husté pěny cca 20 minut. 

3. Správnou konzistenci cukrové polevy poznáte tak, že se poleva neroztéká. Než ji začnete nanášet na perníčky, nejprve tedy vyzkoušejte, zda drží tvar.

Autor: red