Jak si připravit domácí trdelník za desetinu ceny. Jednoduše na zavařovačkách

14. srpna 2017 • 09:59

Na povrchu nádherně křupavý, uvnitř vláčný, vonící skořicí a vanilkou. Taky ho tak milujete? Řeč je o trdelníku, který si Češi tak oblíbili, že ho seženete už nejen na vánočních trzích, ale v řadě stánků po celý rok. Jeho cena se však šplhá do závratných výšin. Doma si ho přitom můžete připravit doslova za pár korun.

Věděli jste, že i když je trdelník prodejci prezentován jako tradiční staročeská pochoutka, jde jen o reklamní trik, jak přitáhnout zákazníky, především cizince? Domovinou téhle dobroty z kynutého těsta bylo totiž Sedmihradsko, které se rozkládalo na území dnešního Rumunska. Zdaleka však nejsme jediným národem, který trdelník vydává za svou národní specialitu. Podobně jsou na tom Slováci a Maďaři. A pochutnat si na něm můžete také v Lucembursku, Německu, Rakousku nebo Švédsku.

A co to vlastně ten trdelník je? Jde o moučník z kynutého těsta, které se v rozválených pruzích navíjí na dlouhé tyče (v minulosti dřevěné) a za stálého pomalého otáčení peče nad rozžhavenými uhlíky z dřevěného uhlí. Před pečením se potírá mlékem nebo bílkem a obaluje v krupicovém cukru smíchaném s mletou skořicí. Použít ale můžete i drcené mandle nebo oříšky. Upečený tradiční trdelník stažený z tyče vypadá trochu jako kremrole, neplní se ale sněhem z bílků, konzumuje se dutý, nejlépe ještě teplý.

Cena trdelníku ve stánku se obvykle pohybuje mezi šedesáti až osmdesáti korunami, málokdo ale ví, že si tuhle pochoutku můžete snadno připravit doma a vyjde vás to podstatně levněji. A nemusíte ani pořizovat nic speciálního. Vystačíte si jen s několika menšími zavařovacími skleničkami (nejlepší jsou ty od dětské přesnídávky), alobalem a ingrediencemi, které běžně máte doma ve spíži a lednici. Jestli si ale na výrobu provizorních forem netroufáte, můžete si je pořídit v prodejnách domácích potřeb.

Suroviny na domácí trdelník

80 g tuku
1/2 kg polohrubé mouky
250 ml mléka
3 lžíce moučkového cukru
2 vejce
1 droždí
špetku soli
5 lžic skořicového cukru
alobal
zavařovací sklenice

Recept na trdelník

1. Nejdřív připravte kynuté těsto. Do mírně ohřátého mléka dejte tři lžíce moučkového cukru a nadrobte kvasnice. Nechte vzejít kvásek. Rozpuštěný tuk smíchejte s moukou a kváskem, přidejte žloutky a špetku soli. Pořádně promíchejte, přikryjte utěrkou a nechte na teplém místě hodinu kynout.

2. Vykynuté těsto ještě jednou propracujte a pak ho rozdělte asi na deset kusů. Z nich vyválejte dlouhé tenké hady a ty následně válečkem rozválejte na pruhy široké přibližně 1,5 centimetru a silné asi 3-5 milimetrů.

3. Pak si připravte zavařovací sklenice, na kterých budte trdelníky péct. Velikostně jsou nejlepší ty od přesnídávek. Sklenice obalte alobalem a pruhy těsta na ně pevně namotejte tak, aby se částečně překrývaly. Konce zastrčte pod navinuté těsto, aby se nerozmotávaly. 

4. Nechte asi 15 minut znovu nakynout. Pak trdelníky potřete bílkem a obalte ho ve skořicovém cukru. Můžete do něj přidat i nadrcené oříšky.

5. Pečte kolmo postavené v předehřáté troubě asi deset až patnáct minut při teplotě 150 - 160 stupňů do zlatova.

6. Po upečení stáhněte trdelníky z formy a ještě jednou je obalte v posypce.

Náš tip:
Pokud vás honí mlsná, můžete hotové trdlo ještě naplnit vanilkovou zmrzlinou, šlehačkou nebo ho zevnitř potřít všemi milovanou čokoládovou pomazánkou z lískových oříšků.

Zkuste trdelník vylepšit domácí nutellou. Recept najdete ZDE.

Autor: Redakce, Lenka Chvostová