Sedm lehkých letních salátů | Magazín | Recepty.cz

Sedm lehkých letních salátů

Sedm lehkých letních salátů
Salát • Autor: istockphoto.com
31. srpna 2017 • 00:00

Při horkých letních dnech nikdo z nás nemá chuť na nic těžkého nebo horkého. To se dá krásně využít, nejenže čerstvé saláty vás osvěží, ale můžete i začít se zdravým stravováním a to rozhodně nemusí být jednotvárné.

Ledový salát s okurkou a mátou

Křehký ledový salát s okurkou zpestřený slaninou a citronovou šťávou může leckoho zaujmout. Je čímkoliv jen ne obyčejným salátem.

Salát

Salát se špenátem a kozím sýrem

Kozí sýr se hodí do mnoha pokrmů, jeden z nejjednodušších je salát s červenou řepou a ořechy, které se k sýru hodí vždy. Do směsi můžete vložit malé špenátové listy a přikusovat k němu chléb nebo pečivo podle libosti.

Salát

Rukolový salát s novými bramborami

Není nad to si salát zpestřit barevnými bramborami. Chuťově se fialové brambory neliší od žlutomasých odrůd, a dají se z nich tak připravit obvyklá jídla a lehko se rozváří. Do salátu z rukoly přimícháme ještě pravý řecký jogurt, musíme dát pozor, abychom vybrali ten správný.

Salát

Salát frisée s fenyklem a kuřetem

Frisée je chuťově i tvarem podobné rukole. Díky robustnějším listům se hodí i pro tepelné úpravy. Udělejte ze svého míchaného salátu gurmánský zážitek přidáním několika lístků frisée. Společně s kuřetem, fenyklem a olivami bude salát perfektní.

Salát

Salátová srdíčka s bylinkovým dresinkem

Velice jednoduchý a opravdu zelený salát si můžete připravit z kombinace baby špenátu, kopru a pažitky. A aby salát byl ještě chutnější, zamíchejte do něj majonézu a zakysanou smetanu s pár kapkami citronové šťávy.

Salát

Fenyklový salát

Výrazný salát s opraženými mandlemi, pomerančem a restovaným fenyklem. Fenykl má lehce sladkou až skořicovou vůni a kromě skvělé chuti působí i jako prevence proti rakovině. Zkuste tento salát k víkendovému obědu a zaručeně vás příjemně překvapí.

Salát

Smažený losos na salátu

Kdo má rád ryby, zde se přijde na své. Losos se k salátu i k dietě skvěle hodí. Zajímavou chuť dodají i houby, nejlépe lišky, které spolu s lososem můžete připravit na pánvi a pak celý hotový salát zalít sladkým medem.

Salát
Autor: F.O.O.D.