Den matek: 3 sladká překvapení, která zvládnou vaše ratolesti jen s malou pomocí

4. května 2022 • 12:00

Touží vás děti obdarovat na Den matek vlastnoručně vyrobeným dárkem? Kuchyně, ruce od mouky a vousy od cukru jsou to nejlepší stmelovadlo rodiny. Nechte je přiložit ruku k dílu a společně upečte něco pro vás nebo babičku. Tyhle recepty totiž zvládnou skoro celé samy!

Mini štrúdly s jablky

Máte doma ještě přebytky jablek? Zužitkujte je na náplň do těchto roztomilých mini štrúdlů s jablky a oříšky. Máte-li doma chlazené listové těsto, budete je mít připravené raz dva. Jako odpolední svačina nebo zákusek ke kávě se vám na neděli budou hodit a děti se alespoň na chvilku zabaví při motání.

Hrnkové muffiny s lesními plody

S čím jiným vyrukovat při pečení s dětmi než s jednoduchým receptem bez vážení? Můžete si s nimi nakreslit návod, kolik hrnků od jaké ingredience do těsta patří, a vy si jen uvaříte kafe a budete po očku sledovat, co se v kuchyni děje. Díky podmáslí jsou tyhle hrnkové muffiny s ovocem a ořechovou drobenkou neskutečně vláčné a spotřebujete na ně starší ovoce z mrazáku. Nezapomeňte ho na těsto dávat zmražené, z předem rozmrazeného ovoce by se vám muffiny nepěkně rozmáčely.

Čokoládové sušenky z pěti surovin

Sušenky, ve kterých je jen čokoláda, čokoláda a čokoláda a příjemně se rozplynou na jazyku? A jsou tak jednoduché, že je zvládnou připravit i šikovní předškoláci? To všechno splňují čokoládové sušenky podle našeho receptu.

Co vařit v karanténě těm nejmenším, aby si pochutnala celá rodina? Recept najdete přímo ZDE >>>

Autor: KF