Zavařování třešní, které zvládne i začátečník: Vsaďte na jednoduchý třešňový kompot!

21. června 2023 • 11:00

Zavařte si letošní úrodu třešní do sladkého nálevu. V zimě vám kompot přijde vhod, ať už jako zpestření oběda, nebo jako něco na zub, když vás bude honit mlsná. S tímto receptem to navíc zvládnete levou zadní.

Máte-li letos úrodu třešní, připravte si z nich třešňový kompot. Až se totiž zima zeptá, co jste v létě dělali, vy budete připraveni. Jeho výroba je jednoduchá a zvládne ji i ten, který ještě nikdy žádný kompot nezavařil. 

Třešně jsou skvělé do bublaniny>>>

Video se připravuje ...

Suroviny na třešňový kompot

Množství: 10 sklenic po 500 ml
Doba přípravy: 40 minut + odstátí
Cena: cca 250 Kč

Postup přípravy domácího kompotu

1. Třešně zbavíme stopek a dáme do velké mísy. Zalijeme je 3 litry vody s octem nebo solí a necháme 2 hodiny odstát, abychom je zbavili případných červíků. Vodu pak slijeme, třešně důkladně propláchneme pod tekoucí studenou vodou a necháme okapat.

2. V hrnci svaříme 1,5 l vody s cukrem a rozvar necháme částečně zchladnout.

3. Třešně rozdělíme do čistých sklenic vypláchnutých horkou vodou tak, aby sahaly až po okraj. Nestlačujeme je, to by se mohly třešně pomačkat, ale můžeme sklenicí několikrát lehce bouchnout o stůl, aby se třešně ve sklenici srovnaly. Pak je zalijeme vlažným cukrovým nálevem.

4. Okraje sklenic očistíme a pak zavařovačky uzavřeme čistými víčky. Sterilujeme při teplotě 85 °C přibližně 15 minut.

Když nemáte zavařovací hrnec

Ne každá domácnost je vybavena velký hrncem určeným k zavařování ovoce a zeleniny. Je-li to i váš případ, nemusíte se zavařování zvdávat, protože třešňový kompot se dá připravit i v troubě. Výhodou tohoto postupu je,že se vám jich do trouby vejde víc.

Kompot připravte podle návodu uvedeného výše. Jakmile budete mít sklenice uzavřené víčky (je nutné použít pouze šroubovací víčka), postavte je na hlubší plech vyložený utěrkou. Plech naplňte horkou vodou, vše dejte do trouby vyhřáté na 250 °C a pečte na program horkovzduch 10 - 15 minut. Po vyjmutí sklenice otočte dnem vzhrůru a nechte vychladnout. 

TIP: Čerstvé třešně i třešňový kompot využijete na přípravu sladkého závinu, dezertu clafoutis i třešňového tiramisu. Recepty najdete přímo ZDE.

Autor: red