Rebarborový koláč, crumble i sypaný koláč: Nejlepší recepty | Magazín | Recepty.cz

Recepty z rebarbory na neodolatelné moučníky: Dort se sněhem, sypaný koláč i crumble

30. dubna 2019 • 00:00

Sezóna rebarbory právě začíná. Využijte dva měsíce, kdy je tento skvost na stáncích a vyzkoušejte ty nejlepší recepty, které jste mohli najít v minulých číslech časopisu F.O.O.D. Sladká chuť moučníku spojená s jemnou štiplavostí stonků rebarbory je pro odpolední posezení na zahradě, zalité prvními slunečními paprsky, jako stvořená.

Přesvědčte se, že tahle trochu opomíjená sladkokyselá jarní zelenina, která je vnímána spíš jako ovoce, nemusí ve vašem jarním repertoáru chybět. Ačkoliv se reveň hodí na přípravu čatní k masu, kompotů, sirupů i marmelád, nejčastěji je využívána při přípravě vynikajících moučníků. A my vybrali ty, které nám chutnají nejvíce. Recept a přesný postup zobrazíte kliknutím na název konkrétního pokrmu.

Rebarborový crumble

Dali byste si koláč s drobenkou, ale nemáte chuť trávit v kuchyni příliš času s přípravou? Připravte si crumble! Tenhle zapečený dezert původem z Británie se rychle rozšířil po celém světě. Je jednoduchý, rychlý, ale chutí tak trochu připomíná právě oblíbený drobenkový koláč. Obvykle se podává teplý, ideálně se zakysanou smetanou nebo vanilkovou zmrzlinou. Skvěle ale chutná i studený. Použít můžete v podstatě jakékoliv čerstvé sezónní ovoce a v zimě se nebojte klidně sáhnout po ovoci mraženém. Příprava je snadná. Ovoce jen nasypte do zapékací misky, promíchejte s cukrem, ochuťte třeba vanilkou nebo skořicí, bohatě ho zasypte silnou vrstvou drobenky z másla, mouky, cukru a ovesných vloček nebo namletých mandlí a dejte do trouby na 20–30 minut péct do zezlátnutí. Připravte rebarborovo-malinový crumble se zakysanou smetanou.

Rebarborový koláč z křehkého těsta

Pro přípravu rebarborového koláče se skvěle hodí křehké těsto. Skvěle dokáže zadržet šťávu z ovoce použitého na náplň. Patří mezi nejpoužívanější, protože je opravdu jednoduché a v podstatě na něm není co zkazit. V Americe ho používají na jejich tradiční apple pie, ve Francii zase na ovocný galette či tarte. Obvykle se dělá z másla, my pro vás máme navíc také variantu ze zakysané smetany. Vyzkoušejte křehký dort s revení, kterému slavnostnější ráz dodává čepice ze zapečeného sněhu. Pro ty, kteří chtějí ochutnat tradiční máslovou variantu, tu pak jsou francií vonící galetky s rebarborou a malinami nebo rebarborový tarte. Milujete chuť mletých mandlí? Výborné budou také v korpusu. Vyzkoušejte náš oblíbený mandlový koláč s rebarborou, v němž se snoubí jemná mandlová chuť se sladkokyselou ovocnou náplní.

Sypaný rebarborový koláč

Stále oblíbenější jsou v posledních letech také koláče na plech, jejichž základ netvoří klasické těsto, ale jen sypaná drobenka. Jejich příprava zabere chvíli a zvládne je i začátečník. V podstatě jde o stejný princip jako při přípravě crumblu, jen s tím rozdílem, že drobenka se sype nejen na ovoce, ale i pod něj, kde vytvoří křupavý a šťavnatý základ koláče. Určitě stojí za vyzkoušení. Upečte si třeba jahodovorebarborový sypaný koláč. Kombinace sladkých jahod a kyselé rebarbory je jedna z nejoblíbenějších a uvidíte, že se po něm jen zapráší.

Koláč z listového těsta s rebarborou

Pokud k vám domů čas od času přijde nečekaná návštěva, určitě si recept na křupavé koláčky s revení a zmrzlinou uložte na místo, kde ho rychle najdete. Jsou za 15 minut hotové, ale vypadají jako z restaurace a chutnají skvěle. Na jejich přípravu navíc doma nemusíte mít nic speciálního. Stačí kupované listové těsto, trocha cukru, pár řapíků rebarbory a zmrzlina z mrazáku.

Baví vás recepty z F.O.O.D.u? Kupte si předplatné nebo konkrétní číslo, a to i v elektronické podobě ZDE >>>

Autor: Lenka Chvostová, F.O.O.D.