Microgreens: Vitaminový zázrak, který si vypěstujete sami doma

9. února 2022 • 00:15

Slyšeli jste už o microgreens? Název vám jistě napoví, že se jedná o malé rostlinky, které mají v kuchyni široké využití. V čem spočívá jejich kouzlo, jak je pěstovat a na co si dát pozor? Inspirujte se a ozdobte si s nimi vaše pokrmy ještě dnes.

Mezi ty nejznámější patří řeřicha, rukola, červená řepa, ředkvičky a bazalka. Sehnat se dají i semínka hrachu, řepy, slunečnice, jetele, zelí, čočky, brokolice a mnoho dalších.

V čem spočívá kouzlo microgreens?

Minirostlinky neboli microgreens obsahují mnoho vitaminů, vlákniny a minerálů. Jejich chuť je velmi intenzivní, takže hotový pokrm skvěle chuťově doladí a dodají mu ten správný šmrnc. V mnoha restauracích najdete microgreens téměř v každém jídle. Báječně se hodí k masu, rybě, do salátu i do těstovin. Velkou parádu však uděláte, i když s nimi posypete chleba s žervé nebo pomazánkou.

Jak pěstovat microgreens?

Na pěstování minirostlinek vám postačí plastová krabička s otvory. Do té nasypte vlhkou zeminu do cca 5–8 cm výšky. Poté rozprostřete semínka a ta opět zakryjte lehkou vrstvou substrátu. Na závěr mističku postříkejte rozprašovačem, přetáhněte fólií a uložte ideálně na parapet, kde budou mít dostatek světla. Během celého procesu udržujte zeminu stále vlhkou, ideálně pomocí rozprašovače, aby nedošlo k přelití a následnému plesnivění. Za 7–10 dní by měly být minirostlinky připravené ke konzumaci. Microgreens se dají pěstovat i pomocí vaty nebo tkaniny. Postup je pak stejný jako u substrátu.

Pozor na čerstvost!

Dbejte na to, aby vaše microgreens a klíčky byly vždy čerstvé, abyste se vyhnuli riziku pomnožení nežádoucích mikroorganismů. Jedná se o potravinu, která je v tomto ohledu velice náchylná. Vždy raději nakličte semínka v menším množství, abyste je nemuseli dlouho skladovat. U těch koupených v obchodě hlídejte datum spotřeby a po otevření opět co nejdříve zkonzumujte. Pokud semínka necháváte klíčit na vatě nebo koupíte naklíčené rostlinky v plastové vaničce, je dobré je skladovat v lednici. Světlo a teplo způsobuje příliš rychlý růst.

Nevíte, jak zakomponovat klíčky nebo microgreens do receptu? Zkuste tvarůžkovou specialitu, kterou využijete nejen na sváteční tabuli. >>>

Autor: DF