Lehoučká roláda Sloní slza podle receptu Daniely Šinkorové

15. července 2020 • 00:00

Moučník jako stvořený pro víkendové odpoledne na zahradě. To je Sloní slza, báječná roláda se sladkým krémem a banánem. Připravte ji podle receptu herečky Daniely Šinkorové.

I když Daniela Šinkorová dbá na štíhlou linii, vaří a peče moc ráda. Inspirací a rádkyní je její maminka, které vždy volá o radu. Právě ona ji vybavila kuchařskými zápisky, podle kterých herečka vaří a peče. „Recepty píše ručně a ráda k tomu využívá tatínkovy staré radioamatérské kartičky, které si pak zakládám do své kuchařky,“ prozradila Daniela spolu s receptem na maminčinu skvělou roládu zvanou Sloní slza.

Suroviny na jednu roládu

6 vajec
moučkový cukr
1 lžíce vody
1 lžíce oleje
1 prášek do pečiva
kakao v prášku
hrubá mouka

Na krém:

350 g másla
2 balíčky vanilkového cukru
moučkový cukr
150 g mletých ořechů
mléko
3 velké banány

Na dokončení:

rozpuštěná čokoláda

1. Celá vejce vyšlehejte spolu s cukrem, poté přidejte vodu, olej a prášek do pečiva. Nakonec přisypte kakao a mouku podle potřeby a lehce promíchejte, aby vzniklo těsto ani tekuté, ani hutné.

2. Těsto vylijte na plech vyložený pečicím papírem. Pečte zhruba 15–20 minut v troubě předehřáté na 180 °C.

3. Upečený korpus přeložte napůl přes váleček (zhruba o průměru banánu) a nechte vystydnout.

4. Máslo, moučkový cukr i vanilkový cukr smíchejte. Do směsi přidejte horkým mlékem spařené mleté ořechy, vše vymíchejte do jemného krému.

5. Zchladlý korpus roztáhněte do původního tvaru, povrch potřete krémem a doprostřed uložte banány.

6. Roládu nerolujte, přeložte ji napůl přes náplň tak, aby na řezu vznikl tvar velké kapky, tedy "sloní slzy". Nakonec polijte dobrou rozpuštěnou čokoládou.

Autor: Redakce