Dochází vám inspirace? Tohle je 5 snadných receptů od pondělí do pátku

4. ledna 2021 • 00:00

Pracovní týden bývá náročný, a tak může být nad naše síly vymýšlení vydatných obědů a večeří na každý den. Vyzkoušejte tyto báječné recepty a přesvědčte se sami, že to jde i bez dlouhých hodin strávených v kuchyni.

Špenátové palačinky s houbovou náplní

Tady si milovníci palačinek přijdou na své. Navíc máte skvělou příležitost spotřebovat houbařské úlovky. Kromě hub orestovaných na česneku a cibulce tvoří směs ještě špenátové lístky. Špenátové palačinky s houbovou náplní servírujte polité dipem ze zakysané smetany, česneku a tymiánu.  

Těstoviny s pancettou a hráškem

Božské těstoviny s pancettou a hráškem vykouzlíte za pouhých 20 minut. Špagety jsou doplněné o lahodnou italskou pancettu osmaženou na cibulce a česneku. Přidejte zelený hrášek a parmazán a o dokonalý oběd nebo večeři je postaráno.

Zeleninový boršč

Zeleninový boršč je ideální sytá a hřejivá večeře na sychravé podzimní večery. Připravován je z červené řepy, zelí, mrkve a brambor. Dochucen je čerstvým koprem a zakysanou smetanou. Tuto bezmasou variantu tradičního rusko-ukrajinského pokrmu si zkrátka zamilujete.  

Galetka s batáty a kozím sýrem

Galetka, jejíž název pochází z Francie, je dozlatova upečený křupavý slaný koláč, naplněný batáty a smetanovým kozím sýrem. Je dozdobený tymiánem a piniovými oříšky. Tato galetka s batáty a kozím sýrem jistě potěší i ty náročnější strávníky. 

Cizrnové kari se špenátem

Základem této indické rychlovky je cizrna, kokosové mléko a špenátové listy. To vše je ochucené lahodnou kari pastou, voňavým česnekem, hřejivým zázvorem a rajčatovým protlakem. Toto bezmasé cizrnové kari se špenátem se zajisté stane oblíbencem na vašem týdenním jídelníčku. Je rychlé a nejlépe chutná s jasmínovou rýží.

Hledáte další inspiraci? V lednovém čísle časopisu F.O.O.D. se dozvíte, jak vařit beze zbytku, a najdete zde mnoho receptů na chutná a snadná jídla!

Už máte lednové číslo časopisu F.O.O.D.? Už máte lednové číslo časopisu F.O.O.D.? • Autor: F.O.O.D.

Autor: DF