Dochází vám inspirace? Tohle je 5 snadných receptů od pondělí do pátku

2. ledna 2023 • 12:00

Pracovní týden bývá náročný, a tak může být nad naše síly vymýšlení vydatných obědů a večeří na každý den. Vyzkoušejte tyto báječné recepty a přesvědčte se sami, že to jde i bez dlouhých hodin strávených v kuchyni.

Špenátové palačinky s houbovou náplní

Tady si milovníci palačinek přijdou na své. Navíc máte skvělou příležitost spotřebovat houbařské úlovky. Kromě hub orestovaných na česneku a cibulce tvoří směs ještě špenátové lístky. Špenátové palačinky s houbovou náplní servírujte polité dipem ze zakysané smetany, česneku a tymiánu.  

Video se připravuje ...

Těstoviny s pancettou a hráškem

Božské těstoviny s pancettou a hráškem vykouzlíte za pouhých 20 minut. Špagety jsou doplněné o lahodnou italskou pancettu osmaženou na cibulce a česneku. Přidejte zelený hrášek a parmazán a o dokonalý oběd nebo večeři je postaráno.

Zeleninový boršč

Zeleninový boršč je ideální sytá a hřejivá večeře na sychravé podzimní večery. Připravován je z červené řepy, zelí, mrkve a brambor. Dochucen je čerstvým koprem a zakysanou smetanou. Tuto bezmasou variantu tradičního rusko-ukrajinského pokrmu si zkrátka zamilujete.

Galetka s batáty a kozím sýrem

Galetka, jejíž název pochází z Francie, je dozlatova upečený křupavý slaný koláč, naplněný batáty a smetanovým kozím sýrem. Je dozdobený tymiánem a piniovými oříšky. Tato galetka s batáty a kozím sýrem jistě potěší i ty náročnější strávníky.

Cizrnové kari se špenátem

Základem této indické rychlovky je cizrna, kokosové mléko a špenátové listy. To vše je ochucené lahodnou kari pastou, voňavým česnekem, hřejivým zázvorem a rajčatovým protlakem. Toto bezmasé cizrnové kari se špenátem se zajisté stane oblíbencem na vašem týdenním jídelníčku. Je rychlé a nejlépe chutná s jasmínovou rýží.

Zkusit můžete také kuře na kari >>>

Video se připravuje ...

Autor: TR