Bleskové moučníky do pracovního týdne: S našimi recepty připravíte vcukuletu koláč, řez i buchtu na plech

23. srpna 2021 • 00:00

Nejlepší sladké pohoštění bývá povětšinou to nejjednodušší a přesně takové jsou i naše recepty. Jejich příprava vám nezabere více jak 20 minut z vašeho volného času a ještě si pochutnáte. Od pondělí do pátku si tak můžete snadno zpříjemnit každý den zcela jiným dezertem.

Letní prázdniny pozvolna plynou ve znamení slunečného počasí a odpočinku. Není proto divu, že si i v čase pracovního koloběhu rádi dopřejeme na balkóně či ve stínu stromů na zahradě relax s kávou a porcí výtečného moučníku. Protože s jídlem roste také chuť, vybrali jsme pro vás pět osvědčených a zároveň jedinečných receptů, se kterými bude čas prázdnin ještě o něco sladší.

Cuketový makovec

Jelikož léto skýtá mnoho šťavnatých plodů, zvolili jsme pro vás vynikající cuketový makovec, ve kterém se dokonale snoubí lahodnost tradiční české kuchyně s oblíbenou zeleninou. Díky ní se moučník stává úžasně vláčnou delikatesou a snadno jej připravíte bez vážení hrnečkovou metodou. A když budete mít během pečení chvilku času, zapište si postup do svého receptáře, protože věřte, že naposledy jej určitě nepečete.     

Tvarohové tiramisu

Italskou kuchyní inspirovaný dezert, kterým dozajista uctíte i tu nejmlsnější návštěvu, to je tiramisu. Připravit ho můžete jak do větší formy, tak malých skleniček, ve kterých krásně vynikne střídání kávou nasáklých piškotů a lahodných krémových vrstev. Doplnit jej lze také čerstvým lesním ovocem, které tiramisu nejen krásně rozzáří, ale i chuťově osvěží.   

Kefírový koláč

Opravdu snadným a bleskovým moučníkem na plech je výborný kefírový koláč, kterým potěšíte zejména milovníky kakaových dezertů. Chutná skvěle jen pocukrovaný, ale potažený čokoládovou polevou nebo dokonce ozdobený šlehačkou se stává buchtou na každou příležitost. Za vyzkoušení však stojí také varianta ořechová či efektní dvoubarevná

Ricottový koláč s malinami a ostružinami

Úžasně vláčný moučník, plný šťavnatého ovoce, to je ricottový koláč s malinami a ostružinami. Tento dezert zvládne upéct i naprostý začátečník – stačí jen prošlehat vejce s ricottou, smíchat se směsí sypkých ingrediencí a nakonec přilít rozpuštěné máslo. Jen pozor, po upečení zmizí z pekáče mrknutím oka.

Nepečené BeBe řezy s ovocem

Bez zapnutí trouby připravíte výborný nepečený řez z oblíbených BeBe sušenek. Se zakysanou smetanou nebo jogurtem, ovocem, čokoládou i margotkou. Tento moučník si snadno vyladíte k dokonalosti dle své chuti a o tom, že si jej zamilují děti i dospělí, nemůže být jakýchkoli pochyb.  

Video se připravuje ...

Autor: VDŠ