Cuketové hody: Vyzkoušejte 5 snadných večeří do pracovního týdne

19. července 2021 • 00:15

Výtečnou teplou večeři s námi jednoduše připravíte i během hektického pracovního týdne. Tentokrát jsme pro vás vybrali recepty z jedné oblíbené zeleniny, která se stala letním hitem mnoha našich zahrádek – výborné cukety. A jelikož už sklizeň odstartovala, pojďme si ji opravdu vychutnat.

Cukíny jsou ideální zeleninou jak pro naprosté začátečníky zahrádkáře, tak profi kuchaře. Jen málo kdo ví, že cuketa byla vyšlechtěná ve slunné Itálii, odkud si nese i svůj název. Její kuchyňské zpracování je jednoduché a výsledek prostě delikátní, stejně jako kulinářské umění této jižanské země. Plodům cukety sluší vaření, pečení i smažení. Pochutnat si na nich tak můžeme opravdu na mnoho způsobů.

Díky své nikterak výrazné, avšak svěží chuti lze cukety neomezeně variovat s mnoha druhy jiné zeleniny, mas, sýrů, luštěnin či bylin. Cuketa je oblíbená po celém světě, a tak se můžeme setkat i s mnoha pro nás nevšedními kombinacemi a kuchyňskými úpravami. My jsme však pro vás vybrali pokrmy, které souzní s naší kuchyní a na něž budete mít jistě všechny ingredience doma ve spíži nebo v lednici.

Cukeťáčky s uzeným masem

Pro milovníky tradičních bramboráčků jsme vybrali cukeťáčky. Tyto dozlatova vypečené placičky s křupavými okraji jsou kromě česneku a majoránky provoněné navíc ještě nadrobno pokrájeným uzeným, a tak jistě přilákají ke stolu i zatvrzelé odmítače bezmasých pokrmů. Pokud si však přece jen chcete dát vegetariánskou variantu, nepřehlédněte video v úvodu.

Grilované cukety s bulgurem

Pokud o prázdninách rádi grilujete, ale počasí tomu zrovna nepřeje, jistě vám přijde vhod úprava cukety na grilovací pánvi. V kombinaci s rychlým a svěžím salátkem z bulguru a rajčátek, doplněným lahodou fetou vykouzlíte skvělou večeři do půl hodiny. Pokud vám recept zachutná, servírovat jej můžete také jako výtečnou přílohu např. k hovězím steakům.    

Smažené cukety v těstíčku

Tuhle oblíbenou cuketovou rychlovku z pánve si nejlépe vychutnáte s vařenými brambory a domácí tatarkou. Těstíčko si můžete vyladit vždy přesně dle své chuti, ochutit jej lze česnekem, cibulkou nebo třeba sladkou paprikou. Za vyzkoušení rozhodně stojí ale také těstíčko sýrové.      

Cuketové cannelloni s ricottou

Tento nápaditý recept inspirovaný italskou kuchyní vás jistě osloví svěží kombinací chutí. Na své si přijdou jak milovníci zeleniny a sýrů, tak čerstvých bylinek i koření. A jelikož jsou cuketové cannelloni nejen zcela bez mouky, ale také bez masa, uctít jimi můžete např. i vegetariány.

Cukety plněné mletým masem

Výbornou večeří z trouby jsou cukíny plněné mletým masem. Na tomto sytém pokrmu si jistě pochutnají i zarputilí odpůrci zeleniny. Cuketa do sebe totiž při pečení velmi snadno vstřebá lahodnou chuť všech použitých ingrediencí. Jistě si tak pochutná opravdu celá rodina.

A nezapomněli jsme ani na dezert. Vyzkoušet můžete rychlou hrnečkovou buchtu z cukety >>>

Autor: VDŠ