Bramborový salát: video recept na ten nejlepší se svěžím jablkem | Magazín | Recepty.cz

Vánoční bramborový salát: video recept na ten nejlepší se svěžím jablkem

1080p720p360p

Bramborový salát je pokrm, při jehož přípravě se nevyplatí experimentovat. Tradiční, jak ho známe chutná nejlépe, proto vám na videu ukáže foodblogerka Mona Jaoua přesný postup a připomene vám, na které ingredience letos nesmíte zapomenout.

Vánoční bramborový salát se neobejde bez kořenové zeleniny, kyselé okurky a slušet mu bude také svěží jablko. Podívejte se na přesný postup přípravy na videu v úvodu článku.

Suroviny

4 vejce na tvrdo
4 mrkve
0,5 bulvy celeru
2 petržele
1 sklenice majonézy
1 kelímek bílého jogurtu
4 nakládané okurky
200 g sterilovaného hrášku
1 cibule
1 lžíce hořčice
1 kyselejší jablko
sůl
pepř 

Vánoční salát jako od babičky

1. Brambory uvaříme ve šlupce, necháme vystydnout, oloupeme a propasírujeme nebo nakrájíme na kostičky.

2. Přidáme na tvrdo uvařené vejce zeleninu uvařenou v octové vodě - mrkev, celer, petržel a trochu konzervovaného hrášku.

3. Přidáme majonézu, bílý jogurt, kyselou okurku, hořičici, cibuli a na závěr nakrájené jablko. 

4. Salát dosolíme a dopeříme a uložíme do lednice.

Tak už víte, jak na to? Abyste na nic nezapomněli, podívejte se na video v úvodu článku a naučte se pár kuchařských triků navíc, se kterými vám půjde příprava salátu jako po másle.

Brambory na salát vyberte správné

Aby byl váš salát opravdu ten nejlepší a neskončili jste s kaší, je potřeba vybrat správný typ brambor. Sáhněte vždy po bramborech typu A, které obsahují menší podíl škrobu, jsou pevnější a na saláty se hodí nejlépe. Brambory vařte vždy ve šlupce, slupka se totiž postará o to, aby nenasákly příliš vody a zanechá jim intenzivní bramborovou chuť.

Zelenina do bramborového salátu vařená v octovém nálevu

Zeleninu do bramborového salátu nekupujte konzervovanou, chuťový zážitek by byl poloviční. Stačí ji povařit v octovém nálevu a bude skvělá. Někdo radí zeleninu přimíchat do salátu až těsně před večeří, salát takhle totiž déle vydrží a může se skladovat i několik dní. Tomu se ale raději vyhněte, aby se chutě pěkně spojily a rozležely, raději vše míchejte rovnou a teprve potom nechte rozležet.

Jablko do salátu patří, stejně jako majonéza

Třešničkou na dortu je v bramborovém salátu jablko. Někdo ho raději kyselejší, někdo sladší, salátu ale každopádně dodá šťávu, tak na něj nezapomeňte. 

I dochucovat můžete letos o trochu lépe - zkuste si připravit domácí majonézu - je to tak jednoduché a přitom rozdíl opravdu poznáte. Snažíte-li se o lehčí bramborový salát, nahraďte část majonézy bílým jogurtem. Pokud ale kalorie na Štědrý večer nepočítáte a láká vás spíš jemnější chuť, můžete k majonéze přidat trochu smetany ke šlehání.

Podívejte se na další vánoční recepty a ochutnejte třeba tradičního houbového kubu. Všechny je najdete ZDE >>>