Nepečené vánoční cukroví: Vosí hnízda, kuličky i perníčky

18. prosince 2020 • 23:00

Vánoce bez cukroví, to by zkrátka nešlo. To ale neznamená, že musíte celý advent strávit u trouby. Co takhle obohatit svůj repertoár o pár jednoduchých novinek? Vyzoušjte tyto snadné recepty na nepečené vánoční cukroví. 

Nepečené cukroví z kokosu

Milovníci kokosu si zamilují oblíbené nepečené kokosky. Můžete je ozdobit dle libosti třeba čokoládovou polevou, kakaem, mandlemi nebo sušeným a kandovaným ovocem. Kokosky budete mít hotové za půl hodiny.

Nepečené perníčky

Nestíháte letos perníčky, aby byly do Vánoc měkké? Pak vám možná přijdou vhod tyto nepečené perníčky. Ušetříte nejen čas, ale i práci. Nejsou vhodné ke klasickému zdobení, ale s čokoládovou polevou budou chutnat naprosto skvěle.

Zdravé cukroví z ovesných vloček!

Recepty z ovesných vloček jsou snadné, rychlé a oproti receptům z běžné pšeničné mouky i zdravější. Vyzkoušejte nepečené ovesné placičky s arašídovým máslem. Kombinaci vůní arašídového másla a sušeného ovoce jen tak neodoláte! Nezapomeňte ale, že cukroví z vloček je sice rychlé na přípravu, ale potřebuje nechat odpočinout, aby bylo správně měkké, připravte ho tedy alespoň tři dny dopředu.

Vánoční klasika? To jsou rozhodně rumové kuličky

Fanoušci rumového cukroví ocení snadné rumové kuličky, které o Vánocích nesmí chybět. Jsou rychlé a chutnají naprosto báječně. A pokud místo rumu dáváte přednost jemnějšímu Bayleis, vyzkoušejte mandlové nepečené kuličky.

Vosí hnízda bez pečení!

Vosí hnízda – tradice, která zkrátka musí být. Naštěstí se dá zvládnout úplně bez pečení. S tím vám pomůžou obyčejné dětské piškoty. Nejlépe je nadrtíte v elektrickém mlýnku, nemáte-li ho, zavažte piškoty do igelitového sáčku a několikrát přejeďte válečkem.

Cukroví trochu jinak

Americké nepečené sušenky „No–bake cookies“ si zamilujete již při prvním kousnutí. Další lahůdkou, kterou byste měli vyzkoušet jsou nepečené trubičky plněné pařížskou šlehačkou a polité čokoládovou polevou. Fajnšmekry potěší keksová roláda, které k dokonalosti postačí obalení v kokosu nebo čokoládová poleva.

Máte už Vánoce vyřešené, ale  hledáte inspiraci na silvestrovské pohoštění nebo recepty pro nový rok? Užitečné rady a tipy i chutné recepty najdete v novém čísle časopisu F.O.O.D.

Už máte lednové číslo časopisu F.O.O.D.? Už máte lednové číslo časopisu F.O.O.D.? • Autor: F.O.O.D.

Autor: DF