Nejkrásnější vánoční dorty, které se stanou hvězdou vašich svátečních chvil

19. prosince 2022 • 00:00

Že máte o Vánocích dost sladkého? A co takhle připravit si místo cukroví famózní dort s vánočním motivem, který může být příjemnou obměnou od tradičních sladkostí. Vsaďte na tradiční red velvet cake nebo překvapte voňavým perníkovým dortem. Inspirujte se zdobením v naší galerii plné krásných vánočních dortů.

Užijte si zdobení vánočních dortů

Zdobit dorty o vánočním období je hračka. Využijte nepřeberné množství cukrářského zdobení. Najdete mezi ním vločky, perličky i roztomilé cesmíny. Velký úspěch sklízejí také dorty zdobené perníčky, které lahodí nejen oku, ale zároveň úžasně voní. Použít se dá i červené mražené nebo čerstvé ovoce. Avšak tou nejhezčí dekorací a ozdobou bude pár větviček jedle, smrku nebo eukalyptu. Inspiraci hledejte v naší galerii plné krásných a neotřelých dortů, s nimiž během Vánoc zazáříte!

Video se připravuje ...

Dobošův dort

Tradiční moučník maďarských cukrářů z dob Rakouska-Uherska nepatří sice mezi ty nejlehčí dezerty, ale rozhodně stojí za to ho vyzkoušet. Dobošův dort je originální sedmivrstvý piškotový dort promazaný lahodným máslovým krémem z hořké čokolády, doplněný o karamel a zdobený oříšky. Tento famózní recept najdete v knize Markéty a Františka Lorencových – Neplecha na plechu.

Černobílý vánoční dort

Vánoční svátky vám dokáže zpestřit černobílý vánoční dort, který zvládnete připravit během chvilky. Vláčný korpus ovoněný citronovou kůrou skvěle doplňuje ostružinová nebo malinová marmeláda. Zdobení ze sněhu z bílků připomíná zasněžené vrcholky hor.

Red velvet dort

Je typický červeným korpusem, krémem ze smetanového sýra a přezdívá se mu také „červený samet“. Red velvet cake působí neotřelým dojmem a spolu s cukrářským zdobením vytvoří báječnou vánoční atmosféru.

Perníkový dort

Slavnostní perníkový dort provoní celý váš dům zázvorem, skořicí a hřebíčkem. Krém je tvořený spojením krémového sýra, skořice, smetany a moučkového cukru. Na závěr vytáhněte své perníčkové výtvory, s nimiž dort dozdobíte a dotáhnete tak celý výsledek k naprosté dokonalosti.

Autor: red