Okurková sezona vrcholí! Vyzkoušejte několik letních receptů!

FOOD predplatne ad banner
Okurková sezona vrcholí! Vyzkoušejte několik letních receptů!
Okurka • Autor: istockphoto.com
6. září 2017 • 00:00

Na zahradě nám zraje spousta okurek a vy nevíte, co s nimi zase uděláte? Nechte si je! Nejenže okurka má i kosmetické účinky, ale je prospěšná i našemu zdraví! Zkuste několik našich receptů a zjistíte, že okurka se dá připravovat hned na několik způsobů!

Krůtí stehno s okurkami

Výhodou okurek je, že jsou šťavnaté, a tak i marinované maso doplní o svoji vodovost a typickou okurkovou chuť. Skvěle se hodí i na grilování!

 

Okurky

Limetkový dort s okurkou

Svěží limetkový dort je ideální do teplého počasí. Ozdobte dort plátky okurek a nejenže bude dort vypadat esteticky dobře, ale nepřijdete ani o gastronomický zážitek, kde se chutě citronu a okurky krásně doplňují!

 

Okurky

Okurkovo-špenátové smoothie

Někdy postačí okurku jen rozmixovat a udělat si smoothie, které zasytí a obsahuje spousty vitamínů na celý den! Nenechte se odradit zeleným vzhledem, zajisté tím obměníte svoji svačinu i snídani!

 

Okurky

Okurkovo-avokádový salát

 Náš typický okurkový salát s octem zná asi každý, někdy se ale vyplatí recept pozměnit a jednoduše okurkový salát udělat trochu jinak. Postačí nám k tomu avokádo, slaný řecký sýr feta a okurka. Salát si můžete dochutit podle svých rozmarů, ale buďte si jisti, že vám určitě nedá tolik práce ho připravit.

Salát s avokádem a okurkou

Okurková limonáda s citronem

Okurka se výborně hodí i do limonád! Nakrájené okurky ve vodě pustí svoji šťávu a s citronem vás osvěží nejen v letních dnech! Podlehnete okurkové limonádě?

Okurka – limonáda

Autor: F.O.O.D.