Dort za vysvědčení: 10 krásných a jednoduchých sladkostí, ze kterých budou děti nadšené

26. června 2024 • 05:50

Oslavte s dětmi konec školního roku, jak se patří, a odměňte je za jejich snažení něčím dobrým. Na správné oslavě by neměl chybět dort, a jestli si troufnete, můžete ho udělat sami doma. Není to totiž žádná velká věda. Máme pro vás deset tipů, stačí si vybrat. 

Dort je vlastně taková skládačka, jejímž základem jsou korpus a krém. Pokud doma pečete, jistě zvládnete bez potíží udělat nadýchaný korpus. Pak stačí jen umíchat krém, kterým rozkrojený korpus spojíte dohromady a ozdobíte. A jestli si netroufáte na pečenou klasiku, udělejte dětem dort nepečený. Vybrali jsme pro vás deset krásných dortů, které zvládnete připravit i bez větších cukrářských dovedností nebo speciálního vybavení. Zkusíte pro děti některý z nich připravit? 

Jednoduchý piškot na dort si můžete upéct podle videa>>>

Video se připravuje ...

Tvarohová šarlota s ovocem

Tvarohová šarlota s ovocem Tvarohová šarlota s ovocem • Autor: F.O.O.D.

Dort Šarlota je velmi efektní a přitom jednoduchý. Připravuje se totiž bez pečení. Základem jsou cukrářské piškoty a krém, který po vychlazení díky želatině ztuhne. Pak už jen stačí šarlotu ozdobit ovocem a sladký dárek je na světě.

Recept na tvarohovou šarlotu s ovocem najdete ZDE

Citronový dort s třešněmi

Citronový dort s třešněmi Citronový dort s třešněmi • Autor: F.O.O.D.

U tohoto dortu se nemusíte trápit s nějakým velkým zdobením. Stačí upéct korpus, který je díky olivovému oleji a jogurtu dokonale vláčný, promazat ho rozvařenými sladkými třešněmi a vršek ozdobit pořádnou vrstvou krému z mascarpone a samozřejmě čerstvými třešněmi. 

Recept na citronový dort s třešněmi najdete ZDE

Dort Míša

Dort Míša Dort Míša • Autor: F.O.O.D.

Tato klasika je sázkou na jistotu, protože ji milují velcí i malí. Kombinuje kakaový korpus, jemný tvarohový krém a čokoládovou polevu. Nic víc není potřeba, nicméně teď v létě můžete dort ještě ozdobit třeba jahodami nebo malinami. 

Recept na dort Míša najdete ZDE

Krtkův dort

Krtkův dort Krtkův dort • Autor: F.O.O.D.

I krtkův dort patří ke stálicím na dětských oslavách. Zapomeňte na ten krabicový. Hravě ho zvládnete udělat i bez předpřipravené sypké směsi. A ozdobit ho můžete jedlými květy nebo čerstvým ovocem. 

Recept na krtkův dort najdete ZDE

Mechový dort

Mechový dort Mechový dort • Autor: iStock

Kdybyste chtěli děti opravdu překvapit, upečte jim zelený neboli mechový dort. Prozrazovat, že je ze špenátu, nemusíte. I když toho se bát vůbec nemusíte, protože ho na chuti nepoznáte. Jeho úkolem je dodat korpusu krásnou barvu. V kombinaci s lehkým tvarohovým krémem a letním ovocem je opravdu skvělý.

Recept na mechový dort najdete ZDE

Limetový cheesecake s malinovým přelivem

Limetový cheesecake s malinovým přelivem Limetový cheesecake s malinovým přelivem • Autor: F.O.O.D.

Připravit pravý newyorský cheesecake není žádná věda, chce to jen držet se přesně postupu a nešidit ingredience. A nespěchat. Dopřejte cheesecaku po upečení čas, aby mohl dobře vychladnout, a pak ho ještě nechte pořádně vychladit v ledničce. A když vám trochu praskne, což se u cheesecaku celkem často stává, vůbec to nevadí, protože ho nakonec přelijete sladkou malinovou omáčkou. 

Recept na limetový cheesecake najdete ZDE

Nahý dort s malinami

Nahý dort s malinami Nahý dort s malinami • Autor: F.O.O.D.

Takzvané nahé dorty jsou velmi populární, protože vypadají krásně, přestože jsou tak trochu nedodělané. Chybí jim totiž vrchní vrstva krému. O to víc se můžete vyřádit při zdobení. 

Recept na nahý dort s malinami najdete ZDE

Duhový dort

Duhový dort Duhový dort • Autor: iStock

Duhový dort hraje všemi barvami, což děti milují. Nejvíc času strávíte pečením barevných částí korpusu, které pak spojíte jednoduchým krémem. A to už je hračka. 

Recept na duhový dort najdete ZDE

Nepečený malinový dort

Nepečený malinový dort Nepečený malinový dort • Autor: F.O.O.D.

Jestli si netroufáte na dort pečený nebo se vám nechce v horku zapínat troubu, udělejte školákům dort nepečený. Tento je plný smetany, tvarohu a hlavně šťavnatého ovoce. Dokonalé sladké potěšení!

Recept na nepečený malinový dort najdete ZDE.

Mrkvový dort s ananasem a banány

Mrkvový dort s ananasem a banány Mrkvový dort s ananasem a banány • Autor: F.O.O.D.

Ani u tohoto dortu nebudete mít moc práce se zdobením. Stačí prokrojený korpus spojit vrstvami krému a vršek posypat pistáciemi a hoblinkami z mrkve. Korpus je navíc díky mrkvi krásně šťavnatý, žádná dusivka.

Recept na mrkvový dort najdete ZDE

Zkusit můžete i tento mrkvový dort>>>

Video se připravuje ...

Autor: Anna Kopečková