Chalupářské recepty: Užijte si všechny chutě, které léto nabízí

21. srpna 2021 • 00:00

Chystáte se na chalupu a stále nevíte, co budete vařit? Nezoufejte! S našimi tipy si hravě poradíte s jídelníčkem ať na víkend nebo od pondělí do pátku. Zahajte chataření bramboračkou, potěšte se tradičním buřtgulášem, ugrilujte si famózního pstruha a masové hody zakončete sladkou tečkou v podobě koláče s drobenkou.

Polévka v hlavní roli

V horkých letních dnech k obědu postačí hutná a sytá polévka. Přesně taková je fazolová polévka s rajčaty a kapustou, kde nechybí ani celer, česnek a cibule. Pokud jste vášniví houbaři, pak zůstaňte u klasické bramboračky.

Vsaďte na chalupářskou klasiku!

Oblíbené buřty na pivě jsou bezkonkurenční klasika, která na chalupu zkrátka patří. Stejně tak tradiční buřtguláš je jídlo, které zvládnete i v polních podmínkách. Báječně poslouží také klasické lečo, tak jak ho všichni dobře znáte. Vyzkoušet můžete i dozlatova usmažené bramboráky vonící česnekem, majoránkou, které si nejlépe vychutnáte v kombinaci se zelným salátem. Přepadla-li vás o dovolené chuť na omáčku, pak přinášíme tip na rychlou koprovku s vařeným vejcem. Věřte nebo ne, tuto lahodu z čerstvého voňavého kopru připravíte za pár minut.

Čas na grilování

Během vymýšlení jídelníčku nezapomínejte na gril. Je to totiž velký pomocník a ušetří vám spoustu času a stání v kuchyni. Vychutnejte si třeba grilovaného lososa nebo pstruha s rajčatovou salsou a pomerančem. Ryby podávejte s opečenými brambory a oběd snů je na stole za pár minut. Během chalupaření byste si rozhodně neměli nechat ujít večeři ve stylu grilovaného kuřete a la parrilla s chilli papričkami a česnekem. Zazáříte také s vepřovými špízy s mrkví, ovoněnými majoránkou.  

Aby se vám grilování zaručeně povedlo, přečtěte si 10 ověřených rad od Zdeňka Pohlreicha >>>

Sladká tečka na závěr

Jako dezert servírujte tvarohové knedlíky s jahodami. Využít můžete i jiné ovoce, záleží na tom, co máte zrovna po ruce. Nezapomeňte knedlíky řádně polít rozehřátým máslíčkem a poprášit moučkovým cukrem. Jinou dokonalou sladkou tečkou může být hrnečková pomerančová bábovka, kterou vykouzlíte snadno bez váhy. Také na váš seznam přidejte hrnkový koláč s drobenkou a blumami. Jednoduchý a rychlý koláč bude mizet rychlostí blesků.

Autor: DF