Brunch: Co tkví v tajemné kombinaci anglických slov breakfast a lunch? Chutné zahřešení, které oceníte nejen o víkendu

7. září 2022 • 00:00

Milujete dlouhé pozdní snídaně nebo dáváte přednost brzkým obědům? Brunch je ideálním řešením a je čím dál oblíbenějším nejen v prostředí bister a kaváren. Co se skrývá za tajemným názvem, kde se brunch vzal a jak si ho nejlépe vychutnat? To vše se dozvíte!

Breakfast, nebo lunch? Zkrátka brunch

Jak už napovídá sám název, brunch vznikl spojením anglických slovíček „breakfast“ a „lunch“. Brunch byl dříve typický spíše ve světě, ovšem jídlo, které se jí v době mezi snídaní a obědem bývá čím dál oblíbenější i na české gastro scéně.

Kde se vzal?

Brunch byl vymyšlen Angličany už v 19. století a postupně se rozšířil do celého světa. O zrodu brunche kolují dvě teorie. Někteří tvrdí, že se zrodil z anglické tradice hodování po lovu, jiní uvádějí, že vznikl pro tamní rodiny, které měly po bohoslužbě hlad.

Podstata brunche

Podstata nespočívá pouze v dobrém jídle, ale především v setkávání se s přáteli a rodinou. Pořádání brunchů bylo dříve typické pro víkend, ale v poslední době se tento trend rozšířil i na všední dny.

Jak vypadá typický brunch?

Typický brunch je složen ze sladkých i slaných jídel. Oblíbené jsou palačinky, francouzské toasty, lívance nebo vafle. Ze slaných jídel vedou vejce na všechny způsoby, topinky, nejrůznější obložené chlebíčky nebo tradiční anglická snídaně. Kromě kávy, čaje a čerstvého džusu bývá podávaná také mimosa.

Inspirujte se těmi nejlepšími recepty

Prodlužte si léto s L‘OR Café Lemonade

Oslavte přicházející pestrobarevné období s lehkým a osvěžujícím drinkem, který svými tóny krásně doplní okolní poletující listí. Užijte si poslední hřejivé dny a vyzkoušejte trendy koktejl připravený z kávy francouzské značky L’OR. Uvidíte, že příprava není nikterak složitá a hravě ji zvládnete i z pohodlí domova.

L’OR CAFÉ LEMONADE L’OR CAFÉ LEMONADE • Autor: L’OR CAFÉ

L’OR CAFÉ LEMONADE

Ingredience:

  • silné espresso z kávy L’OR Crema Absolu Classique
  • citrónový sirup
  • sodovka
  •  led
  • citrón
  • limeta
  • máta

Postup:

Do sklenice dáme led sirup a sodovku. Připravíme a vlijeme espresso. Dbejte však na to, abyste kávu do koktejlu přilili pomalu, neboť může lehce vypěnit. Na závěr ozdobíme limetou, citrónem a mátou.

Autor: DF