Nevíte, co s květákem? Máme pro vás 8 nejlepších způsobů, jak si ho vychutnají malí i velcí labužníci

24. srpna 2022 • 00:00

Vzpomínáte na dětství, jak vám vaše babička o prázdninách dělávala květák jako mozeček nebo obalovaný ve strouhance? Oživte si vzpomínky a vyzkoušejte květák na různé netradiční způsoby, které si vás získají od prvního sousta.

Už naše babičky podlehly kouzlu květáku, kterému se přezdívalo také karfiol. Tato zázračná superzelenina obsahuje mnoho vitaminů a antioxidantů. Je vědecky prokázáno, že působí jako prevence rakoviny a kardiovaskulárních onemocnění. Mimo jiné je bohatým zdrojem bílkovin, fosforu a draslíku. Květák nemusíte připravovat jen jako mozeček nebo obalovaný ve strouhance, ale i různými netradičními způsoby. Inspirujte se zajímavými recepty, které vás mile překvapí.

Jako první musíme zmínit krémovou polévku, která nejen zahřeje při chladnějších dnech, ale také dostatečně zasytí při vyšších venkovních teplotách. Nejlepší je, že ji zvládnete připravit raz dva a bez jíšky.

Pikantní květák pečený v celku je potřený jogurtem s limetkovou šťávou, jemně nastrouhanou kůrou, chilli pastou, česnekem a kmínem a chutná skvěle samotný i jako příloha.  

Pikantní květák pečený v celku Pikantní květák pečený v celku • Autor: iStock

Vychutnejte si růžičky květáku ochucené kari kořením, které jsou pečené s cizrnou a bramborami. Pokrm se podává s koriandrovým pestem s česnekem, oříšky a parmazánem.  

Pečený květák s křupavou cizrnou a bramborami na bouchačku Pečený květák s křupavou cizrnou a bramborami na bouchačku • Autor: F.O.O.D.

Ne vždy si pod pojmem steak musíme představit maso. Přesvědčte se sami, že květákové steaky z grilu s báječnou omáčkou a okurkovým salátem potěší nejen vegetariány.  

Květákové steaky z grilu Květákové steaky z grilu • Autor: iStock

Krémová hustá polévka z pečeného květáku ovoněná muškátovým oříškem a zdobená mandličkami a petrželkou vás báječně zasytí. 

Polévka z pečeného květáku Polévka z pečeného květáku • Autor: iStock

Vyzkoušejte rychlou a jednoduchou večeři v podobě pikantního květákového salátu. Dip vykouzlíte spojením hořčice, olivového oleje, cukru, zázvoru a šťávy z limetky.  

Pikantní květákový salát Pikantní květákový salát • Autor: F.O.O.D.

Kdo by to byl řekl, že květák můžete využít i při přípravě těstovin. Těstoviny s krémovou omáčkou z květáku doplňte na závěr petrželkou a růžovým pepřem.  

Těstoviny s květákovou omáčkou Těstoviny s květákovou omáčkou • Autor: iStock

Lahodná tortilla v sobě ukrývá čočku, marinovaný květák a kousky kuřecího masa. Na dip budete potřebovat bílý jogurt a limetkovou šťávu.

Tortilly s čočkou, pečeným květákem a kuřetem Tortilly s čočkou, pečeným květákem a kuřetem • Autor: iStock

Autor: DF, TR