Bábovka s tvarohem: Recept si oblíbily Geislerová, Štíbrová a další celebrity!

5. března 2021 • 00:00

Bábovka se řadí spíše mezi sušší moučníky, ale jakmile ji vylepšíte obyčejnou tvarohovou náplní, stane se vaším oblíbeným dezertem! Tenhle recept se šíří sociálními sítěmi rychlostí blesku a vyzkoušely ho třeba Nikol Štíbrová nebo Aňa Geislerová. Kakaové těsto se krásně doplňuje s tvarohovým mramorováním a lahodí všem smyslům.

Máte rádi mramorovou bábovku? Zkuste světlé těsto vyměnit za tvarohovou náplň. Není to nic nového, ale tenhle hit se nyní na sociálních sítích rychle ujal. V současné situaci všichni oceníme rychle hotový a vynikající dezert, kterým si můžeme osladit život. A místo tvarohové náplně můžete použít i pudink uvařený v mléce podle návodu - to je také velká dobrota! 

Základní těsto můžete klidně připravit podle svého receptu nebo jej třeba ještě vylepšit o borůvky po vzoru Koko! Video najdete v galerii.

Kakaové těsto

4 vejce

100 g cukru (krystal)

20 g kypřicího prášku

80 g oleje

300 g polohrubé mouky

20 g kakaa

Tvarohová náplň

500 g polotučného tvarohu

1 balíček vanilkového pudinku v prášku

100 g cukru (krystal)

1 žloutek

1 balíček vanilkového cukru

Inspirujte se také dalšími recepty na dezerty a moučníky 

Postup:

1. Suroviny na kakaové těsto smícháme a utřeme dojemna. Stejně tak si připravíme tvarohovou náplň.

2. Do vymazané a vysypané formy vrstvíme nejprve kakaové těsto, pak tvaroh, zase kakaové těsto a takto několikrát opakujeme.

3. Pečeme na 180 °C asi jednu hodinu. Těsto můžete v průběhu zkusit dřevěnou špejlí - pokud se na ni nelepí, je bábovka hotová.

Autor: MM