Nejkrásnější svatební dorty z celého světa, které můžete mít na svatbě i vy

25. června 2021 • 16:00

Krásná nevěsta a dort dělají svatbu a právě o nich si budou svatebčané povídat ještě dlouho. Pokud stále váháte, zda zvolit dort čokoládový, nebo se pustit do rustikálního „nahého“ dortu zdobeného květinami, inspirujte se v naší galerii. Tohle je 120 nejkouzelnějších svatebních dortů.

Toužíte po tom nejkrásnějším svatební dortu, na který budete vzpomínat při každém výročí svatby ? Nebo jste byli požádáni, abyste upekli dort kamarádce, a hledáte inspiraci na originální zdobení? Ve specializovaných cukrářských obchodech najdete už téměř vše. Na nápady se podívejte do galerie. Najdete v ní 120 fotek těch nejkrásnějších svatebních dortů z celého světa.

TIP NA VIDEO: Zkuste tento tvarohový dort, kterým překvapíte celou rodinu.

Nadýchaný korpus a ten správný krém

Pokud byste se přeci jen chtěl pustit do pečení sami, budete potřebovat ty nejlepší recepty, které se povedou a nezklamou. Na přípravu fondánového nebo „nahého“ dortu budete potřebovat jeden základní recept, kterým je klasický dortový korpus ze tří surovin. Podívejte se na náš video návod a naučte se ho upéct krok za krokem. Pak už je jen na vás, jestli do něj přidáte trochu barviva nebo kakaa.

Dalším bodem je ten správný dortový krém. Na dorty potažené fondánem připravte ten máslový, klidně odlehčený bílkovým sněhem. Jak připravit máslový krém, na co si dát pozor a jak to případně celé záchranit, najdete PŘÍMO ZDE >>>

Cupcakes: Malý dort s velkým efektem

Zmenšeninou klasických velkých dortů jsou malé hravé cupcakes. Tedy takové muffiny z lehčího těsta, s krémem a někdy i náplní. Můžete je  snadno zdobit ovocem, různými papírovými ozdobami či zdobenými perníčky, jsou velké tak akorát na porci. Recept na to nejlepší těsto na cupcakes a lehoučký vanilkový krém ze šlehačky a mascarpone najdete ZDE >>>

Video se připravuje ...

Autor: KF